Tesla Motors najala herných vývojárov, špecialistu na roboty či konštruktéra tanku

0

Dôležitou súčasťou biznisu je snaha o získanie konkurenčnej výhody. Bez šikovných a inovatívnych ľúdi, ktorí dokážu tvoriť pridané hodnoty, by ju však nebolo možné dosiahnuť. Uvedomuje si to aj Elon Musk a celý manažment automobilky Tesla Motors. Preto tento rok spustili rozsiahlu náborovú kampaň pre získanie špičkových odborníkov.

Ako sme už písali, prvom veľkou ulovenou rybou, bol dlhoročný šéf výroby Audi, Peter Hochholdinger. Na ďalšie príchody sa pozrel portál electrek.co a vypátral naozaj zaujímavé mená.

Ešte koncom roka 2014, pri predstavení vesmírnej lode Dragon V2, sa Elon Musk vyjadril, že plánuje v rámci svojej spoločnosti SpaceX, najať množstvo herných programátorov. Podľa neho je vývoj rozsiahlych multi-playerových online hier zložitejšie ako „naprogramovanie“ úspešného pristátia kozmickej lode. Týmto chcel namotivovať softvérových inžinierov z herného priemyslu, aby uvažovali o podieľaní sa na vývoji kozmických lodí a nosných rakiet.

 

Herní programátori

Uplatnenie pre herných programátorov našiel Musk aj v rámci Tesla Motors. Začiatkom roka najala kalifornská automobilka Roberta Lina zo spoločnosti Blizzard, ktorá stojí za hrou World of Warcraft. Minulý mesiac ho nasledoval jeho kolega Christophe Thibault (technický vedúci). V rovnakom čase sa do tímu pripojil Jaewon Jung (senior herný inžinier) z Riot Games (League of Legends). Jung sa podieľal aj na vývoji herného enginu Crytek. Všetci pracujú v tíme, ktorý má na starosti vývoj Tesla Autopilota.

tesla autopilot zamestnanci tim

Zdroj: Tesla Motors

 

Senior inžinier pre učenie strojov

Do Autopilot tímu povolala Tesla zo Šanghaja aj špecialistu na učenie strojov Zhenhua Yu. Yu má inžiniersky titul z elektrotechniky a doktorát z oblasti hĺbkového učenia a visible light komunikácií. Pred nástupom do Tesla Motors pracoval na vývoji hĺbkového učenia pre Texas Instruments (polovodiče, integrované obvody, PC technika).

 

Armádny konštruktér tankov

V októbri sa stal súčasťou Tesla Motors aj izraelský senior konštrukčný inžinier, Moshe J. Baum, ktorý pracoval 6 rokov pre izraelskú armádu. Projektoval systémy a mechanizmy obrnených vozidiel Merkava a Namer. Podieľal sa aj na ich dizajnovaní, vývoji, realizácií a testovaní. Taktiež navrhoval systémy pre sedačky vozidiel, ktoré dokážu absorbovať nárazy. A zrejme na podobnom projekte by mal pracovať aj v Tesla Motors.

Programátor priemyselných robotov

Čerstvým prírastkom je aj expert na automatizačné systémy Duc Tran. Ten prišiel do Tesla Motors zo spoločnosti Cornerstone Automation Systems, v ktorej pracoval na pozícii senior inžinier pre automatizáciu. Tran navrhol niekoľko systémov pre automatizáciu balenia a paletizácie. Venuje sa predovšetkým programovaniu robotov Fanuc a Yaskawa. A práve priemyselné roboty od japonského výrobcu Fanuc používa Tesla vo svojich továrňach Tesla Factory a Gigafactory. Takže pracovná náplň Duca Trana je jasná.

Expert na radarové systémy

Dôležitosť Autopilota pre Tesla Motors dokumentuje aj najnovšia akvizícia, ktorou je expert na radarové systémy Duc Vu. Vu predtým pracoval v renomovanej spoločnosti Delphi, ktorá vyvíja autonómne systémy. A to ako šéf vývoja pokročilých radarových systémov. Taktiež pracoval na radaroch pre americké námorníctvo.

Veríme, že všetky posily naplnia očakávania manažmentu Tesla Motors a posunú kvalitu elektromobilov Tesla a ich systémov na vyššiu úroveň. Veď kvalitných ľudí nie je nikdy dostatok…

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár