Mercedes-Benz triedy A dostane 2 varianty plug-in hybridného pohonu

0

Nová, už štvrtá generácia kompaktného hatchbacku Mercedes-Benz triedy A, dostane plug-in hybridný pohon. A to dokonca až v dvoch variantoch. Kedy sa dočkáme a čo môžeme očakávať pod kapotou?

Automobilka Mercedes-Benz sa v týchto chvíľach sústreďuje na výrobu novej generácie triedy A, ktorá ponúkne od budúceho roka nové hybridné pohonné jednotky. Tie budú predstavovať alternatívu k modernizovaným benzínovým, dieselovým a mild-hybridným agregátom..

Nový elektrifikovaný systém pohonu, ktorý je vyvíjaný ako súčasť stratégie EQ Power, bude po prvýkrát použitý v rámci tejto triedy. Plug-in hybridný pohon sa aktuálne testuje na flotile prototypov.

K oficiálnemu predstaveniu vozidla by malo dôjsť pravdepodobne na septembrovom parížskom autosalóne. Zaujímavé bude v budúcnosti sledovať aj tipovanie výsledkov vozidiel s elektrickým pohonom, ktoré majú byť zakomponované do automobilových športov.

Jeden efektívny, druhý športový

Aj keď oficiálni predstavitelia Mercedesu zatiaľ nechávajú technické podrobnosti hybridného pohonu pod rúškom tajomstva, niektoré zverejnené dokumenty napovedajú, že automobilka použije v novom modeli „A250e 4Matic“ štandardný 1,3-litrový benzínový štvorvalec M282 o výkone 163 koní kombinovaný s elektrickým motorom o výkone 90 koní.

V ponuke by mal byť aj o niečo menej výkonný systém, ktorý kombinuje 1,3-litrový benzínový motor vyladený kvôli efektívnejšej prevádzke „len“ na 136 koní a rovnaký elektromotor s 90 koňmi. Táto verzia by vyjsť pod označením A220e 4Matic, pričom by mala byť lacnejšia.

Ako už napovedá označenie 4Matic, obe plug-in hybridné verzie budú disponovať pohonom 4×4.

Elektromobil príde v podobe iného modelu

Zatiaľ čo plug-in hybridné verzie modelu Mercedes-Benz A sú blízko, automobilka tvrdí, že neplánuje rozšíriť ponuku o plne elektrický variant. Elektrického hatchbacku sa ale dočkáme v podobe iného modelu, ktorý je od počiatku vyvíjaný ako elektromobil.

Bude ním Mercedes-Benz EQA. Ten príde na trh po stredne veľkom SUV EQC (2019) v roku 2020. Tieto plne elektrické modely odštartujú elektrickú ofenzívu nemeckej automobilky. V minulom roku potvrdil jej šéf Dieter Zetsche, že do roku 2022 bude v ponuke elektrifikovaná verzia pre každý modelový rad.

Zdroj: Autocar

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár