Mercedes-Benz EQA: Všetko, čo vieme o elektrickom kompaktnom hatchbacku

0

Koncern Daimler aktuálne informuje, že jeho plne elektrický hatchback Mercedes-Benz EQA sa bude vyrábať vo Francúzsku. Do výrobného závodu v Hambach sa pritom chystá investovať 500 miliónov €. Očakávaný kompaktný elektromobil sa dostane na trh v roku 2020. Čo všetko vieme o tomto modeli?

Mercedes-Benz EQA bude druhým elektromobilom značky, ktorý patrí do rodiny EQ. Ešte pred ním príde na trh stredne veľké elektrické SUV Mercedes-Benz EQC. Kompaktný hatchback EQA bude „Made in France“, pričom sa bude vyrábať továrni, kde sa produkujú aj elektromobily Smart ForTwo a ForTwo Cabrio.

Mercedes-Benz EQA – špecifikácie

Mercedes-Benz EQA je hatchback na úrovni nižšej strednej až strednej triedy. Môžeme teda hovoriť o tzv. kompakte. Konkurovať tak bude elektromobilom ako Tesla Model 3, Nissan Leaf, Volkswagen e-Golf či Hyundai Ioniq Electric.

Rozmery

Rozmery koncepčného vozidla sú v skutku pozoruhodné. Pri dĺžke len 4 285 mm totiž ponúka rázvor až 2 729 mm. Šírka vozidla sa zastavila na hodnote 1 810 mm, výška dosahuje úroveň 1 428 mm.

mercedes-benz eqa

Výkon a jazdné vlastnosti

O pohon Mercedes-Benz EQA sa starajú 2 elektromotory, ktorých výkon je možné škálovať. A to až do maximálnej hodnoty 200 kW. Variovateľný je aj krútiaci moment elektromobilu, ktorý môže dosahovať aj vyše 500 Nm. Ďalšou relatívne extrémnou hodnotou na pomery vozidla tejto triedy je zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5 sekúnd.

Batérie a dojazd

V prípade svojho elektrického kompaktu uvažuje výrobca o viacerých variantoch kapacity batérie. Tá základná by mala mať hodnotu 60 kWh a zabezpečiť reálny dojazd 400 km. Batérie bude vyrábať dcérska spoločnosť koncernu Daimler, Deutsche ACCUMOTIVE.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Mercedes-Benz EQC: Všetko, čo vieme o prvom elektrickom SUV zo Štuttgartu
Tesla predstavila Model 3 s pohonom 4×4 aj výkonnú verziu Performance
Prvé elektrické Audi je možné rezervovať už aj v SR. Na koľko vyjde?

Nabíjanie

Automobilka uvádza, že elektromobil bude podporovať rýchlonabíjanie, ktoré zabezpečí dojazd 100 km za 10 minút nabíjania. Vozidlo bude možné nabíjať aj bezdrôtovo prostredníctvom indukčného zariadenia, ktoré bude možné nainštalovať v rámci domácnosti.

O komfortné nabíjanie na verejných staniciach rôznych prevádzkovateľov, ako aj platby, sa postará mobilná aplikácie Mercedes me.

Zdroj: Daimler   

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár