Jaguar ponúka majiteľom Tesiel špeciálnu zľavu na svoj elektromobil I-Pace

1

Jaguar spustil marketingovú kampaň, ktorá dáva do popredia možnosť získania zľavy na kúpu elektromobilu I-Pace až vo výške 15 000 $. Podmienkou maximálneho zvýhodnenia je pritom vlastníctvo vozidla značky Tesla.

Jaguar sa snaží zvýšiť predaje svojho prvého elektromobilu Jaguar I-Pace na americkom trhu aj obrovským cenovým zvýhodnením. To sa skladá v základe z 5 000 $ zľavy od dílera a príspevku 7 000 $. Dodatočnú zľavu vo výške 3 000 $ pritom môžu získať majitelia elektromobilov značky Tesla alebo ich rodinní príslušníci, ktorí bývajú v rovnakej domácnosti, uvádza Teslarati.

Už za 54 500 $

Takže celkové cenové zvýhodnenie elektrického crossoveru môže predstavovať až 15 000 $. Pohľad do amerického cenníka pritom prezrádza, že základná verzia Jaguaru I-Pace vyjde po maximálnej zľave „len“ na 54 500 $ (bez dane). Po pripočítaní 20 % DPH a prepočte na eurá nám tak vyjde čiastka 58 000 €.

Pre porovnanie, na Slovensku stojí základná verzia 77 500 €. A aktuálne najdostupnejšia Tesla Model X Long Range vyjde na domácom americkom trhu po vládnych stimuloch na cca 80 000 $ (bez dane). Ide však o väčšie vozidlo, pričom z hľadiska vnútorného priestoru je I-Pace bližší Modelu 3. Takže Jaguar by mohol byť za danú cenu teoreticky univerzálnejšou alternatívou k Modelu 3.

Avšak v rámci kampane Jaguar skôr cieli na záujemcov či majiteľov Modelu X, čoho dôkazom môže byť katalóg k modelu I-Pace. V rámci neho sa pritom viackrát spomína Tesla. Napríklad: „…je (I-Pace) skutočnou alternatívou k Tesle Model X.“ 

Jaguar nie je jediný

A Jaguar nie je jedinou automobilkou, ktorá cieli na zákazníkov spoločnosti Tesla. Ako sme už informovali, Audi minimálne v jednom prípade propagovalo svoj elektromobil e-tron v tesnej blízkosti jednej z európskych nabíjacích staníc Tesla Supercharger. Neskôr bolo propagačné vozidlo vystavené aj neďaleko nemeckého showroomu Tesly.

ZAJAZDI SI NA TESLE!

Z pohľadu znižovania emisií v doprave však takéto aktivity zamrzia, pretože spomínané automobilky sa snažia predať svoje elektromobily tým, čo elektrické vozidlo majú a teda už svojou troškou prispievajú k zlepšovaniu životného prostredia.

Zdroj titulnej fotografie: Autoexpress/Youtube

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Jaguar I-Pace je svetovým autom roka. Medzi finalistami 3 elektromobily
Elektromobily od Audi a Jaguaru poputujú nútene do servisu
Nové elektromobily od Jaguar Land Rover ponúknu dojazd do 470 km

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Príliš lacný marketingový ťah, milý Jaguar. Kto sa raz vozí na Tesle, ten ti na tvoje zľavy… ako sa to povie slušne?
    Proste prdí.
    (Prdí taky hadi? – citát z filmu „S tebou mně baví svět“)
    Musíš loviť v iných vodách, milý Jaguár!
    OK?

Pridajte komentár