Elektromobily od Audi a Jaguaru poputujú nútene do servisu

0

Elektrické novinky Audi e-tron a Jaguar I-Pace budú musieť zamieriť v rámci zvolávacej akcie do servisu. Dôvodom sú problémy, ktoré môžu ohroziť bezpečnosť, a to nielen posádky.

Riziko požiaru

Automobilka Audi oznámila, že cca 540 vozidiel Audi e-tron, ktoré jazdia v USA (celkovo 1 644 ks, vrátane nedodaných) majú problém s tesnením. Na prvý pohľad banálny nedostatok môže mať však ťažké následky, nakoľko sa problematické tesnenie nachádza v blízkosti batérie.

Portál Insideevs informuje, že podľa výrobcu môže dôsledkom toho dôjsť prieniku vlhkosti do oblasti batérie a následnému skratu. V krajnom prípade to dokonca môže spôsobiť vznik požiaru. Pre istotu pripomíname, že problém sa „zatiaľ“ týka vozidiel určených pre amerických trh. Budeme teda dúfať, že ostatné vozidlá sú v poriadku.

audi e-tron

Zdroj: Audi

Problémy s brzdami

S problémami sa potýka aj ďalšie pomerne nové elektrické SUV, resp. crossover, a to Jaguar I-Pace. A opäť sa to vzťahuje zatiaľ len na vozidlá na americkom trhu. Na zvolávaciu akciu pritom upozorňuje aj Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA).

Jej dôvodom je pritom problém s brzdovým systémom. V dôsledku prípadného zlyhania systému regeneratívneho brzdenia môže dôjsť k oneskoreniu reakcie bŕzd po zošliapnutí brzdového pedála, čo predĺži brzdnú dráhu vozidla.

Problém sa má týkať podľa predbežných odhadov až 3 083 vozidiel. Na jeho vyriešenie pritom postačí aktualizácia softvéru. Jaguar I-Pace žiaľ nepodporuje aktualizácie na diaľku, tak ako je tomu v prípade elektromobilov Tesla. Zákazníci tak budú musieť navštíviť servis.

jaguar i-pace

Zdroj: Jaguar

Ako máme možnosť vidieť, problémy si aktuálne „sadli“ na elektromobilyZvolávacie akcie však nie sú ničím neobvyklým ani v prípade konvenčných spaľovacích vozidiel.

Zdroj titulnej fotografie: Carshow

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 má podľa Consumer Reports problematické brzdy. Čo na to Elon Musk?
E-autám od VW, Audi a Porsche hrozí zvolávacia akcia kvôli jedovatému kadmiu
Tesly si samodiagnostikujú problém a automaticky predobjednajú náhradné diely

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár