Z Elona Muska “krtko”, chce založiť tunelársku spoločnosť a presunúť dopravu pod zem

2

Ventilovanie frustrácie z dopravnej zápchy? Deficit pozornosti? Altruistická vízia? Alebo záblesk geniálneho biznis plánu? Elon Musk sa prostredníctvom svojho konta na Twitteri vyjadril, že postaví raziaci stroj a založí firmu, ktorá bude kopať tunely pre rozvoj mestskej podzemnej dopravy.

Na úvod, pre získanie “feelingu”, uvádzame Muskove konkrétne tweety.

elon musk tweet 1

“Ja sa z tej dopravy asi zbláznim. Chystám sa postaviť stroj na razenie tunelov a začať s výkopmi…”

elon musk tweet 2

“Bude sa to volať Nudná/Tunelová spoločnosť” – Hmm, dvojzmysel, Elon má zrejme zmysel pre humor:-)

elon musk tweet 3

“Nuda, to je to, čo robíme” – zrejme narážka na to, že v dopravných zápchach sa skrátka nudíme…

elon musk tweet 4

“Ja to skutočne urobím” – odpoveď na to, či to myslí vážne?

 

elon musk twitter profil

A to nie je všetko. Elon Musk si dokonca aktualizoval svoj Twittrer profil na “Tesla, SpaceX, Tunnels (yes, tunnels) & OpenAI”.

A teraz to skúsime uviesť do kontextu. Musk sa začiatkom tohto roka, v rámci Hyperloop Pod competition 2, vyjadril, že riešením mestských zápch sú tunely. Podľa neho, nie je presunutie dopravy pod zem nič zložité. “Tunel je len diera v zemi.” V zemi vraj môže byť kľudne aj 30 vrstiev tunelov. Na otázku riešenia dopravných problémov teda Musk odpovedá jednoznačne: “Dôrazne odporúčam tunely…”

DOPLNENÉ! Elon Musk začne s realizáciou svojho prvého mestského tunela už o mesiac

V prvom momente sa mohlo zdať, že Elon Musk mal len “žartovnú” náladu. Avšak aj v kontexte jeho predchádzajúcich “neuveriteľných” a “nerealizovateľných” projektov ako platenie cez internet, komerčné lety do vesmíru, masová výroba elektromobilov, solárna strecha či Hyperloop, sa z Muska možno naozaj stane “krtko”, ktorý dokáže vyriešiť celosvetový problém s dopravnými zápchami.

Zdroj: futurism.com

Čo vy na to? Hype alebo nový Muskov “projekt”? Neváhajte a vyjadrite sa v diskusii pod článkom.

tesla magazin zdielanie

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Dobry den som velkim fanusikom Teslu. Zacal som sa zaujimat o knstrukcie QEG generatora. Nepoznate niekoho co ho uz skonstruoaval? Rad by som sa s nim stretol?

Pridajte komentár

 Staňte sa fanúšikom

Odber noviniek (raz za týžden)

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

 

Odoslané!