Šéf Tesly potvrdil, že Roadster 2 s výbavou SpaceX zrýchli na „stovku“ cca za 1,1 s

7

Tesla nedávno vystavila prototyp chystaného modelu Tesla Roadster 2 v Petersenovom automobilovom múzeu, pričom svet obletel popis, v ktorom sa uvádza neuveriteľné zrýchlenie. A to potvrdil aj Elon Musk, pričom dodal ďalšie informácie ohľadom tohto, ako aj ďalšieho extrémneho elektromobilu, ktorým je Model S Plaid.

V popise aktuálne vystaveného modelu Tesla Roadster 2 nájdeme, že je poháňaný ľahkými li-ion batériami a hnacím ústrojenstvom Plaid, ktoré zahŕňa 1 elektromotor v rámci prednej nápravy a 2 elektromotory v rámci zadnej nápravy.

V popise sa ďalej uvádza, že vďaka tomuto štandardnému pohonu má vozidlo zrýchliť z 0 na 60 mph (97 km/h) za 1,9 s. S balíkom výbavy „SpaceX“, ktorý zahŕňa pomocné rakety na studený vzduch, to má však vozidlo zvládnuť len za 1,1 s. A do tohto času by sa možno mohlo zmestiť aj zrýchlenie na 100 km/h, prinajhoršom by sa však tento údaj posunul zrejme na 1,2 s.

Elon Musk spomínané zrýchlenie následne prostredníctvom siete Twitter okomentoval slovami: „Áno, s raketovým pohonom z voliteľného balíka výbavy SpaceX.“ A dodal, že to bude bezpečné, ale aj veľmi intenzívne. Upozornil ale, že to nebude pre tých, čo majú zdravotné problémy a zrýchlenie prirovnal k „hardcorovej“ horskej dráhe.

A opäť pripomenul, že Tesla Roadster 2 bude schopná veľmi krátkeho letu. Na to nadviazal s iróniou: „Vždy som sa smial lietajúcim autám a teraz jedno robím.“ Taktiež sme sa od šéfa Tesly dozvedeli, že produkčná verzia vozidla bude vyzerať inak – „lepšie“.

Tesla Model S Plaid

Elon Musk hovoril aj o ďalšom ich extrémne rýchlom elektromobile, ktorým je Tesla Model S Plaid. Potvrdil, že tento veľký praktický sedan zrýchli z 0 na 60 mph (97 km/h) pod 2 s. Novou informáciou však je, že prvé vozidlá vybavené pohonnou jednotkou Plaid budú odovzdané zákazníkom v rámci špeciálnej udalosti, a to 3. júna.

Od tohto dátumu sa tak môžeme tešiť napr. aj na zaujímavé videá, ktoré nám ukážu, ako rýchla je Tesla Model S Plaid v skutočnom svete, určite aj v porovnaní s drahými spaľovacími hyperšportmi. Samozrejme, zrýchlenie je len taká čerešnička, takže zvedaví budeme predovšetkým na aspekty, ktoré sú špecifické a dôležité pre elektrické autá.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Roadster 2 je z časti raketou, hovorí Musk. Tempo jej príchodu však nie je raketové
Tesla Model S Plaid: Šialená novinka s dojazdom 837+ km a výkonom 1100+ koní
Elon Musk hovoril o dodávke Tesla so solárnymi panelmi a vznášajúcom sa Roadsteri 2

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

7 komentárov

Pridajte komentár