BMW chce vyrábať elektrickú verziu Mini Coopera v Číne

0

Elektrické Mini by malo byť prvé plne elektrické vozidlo pod záštitou BMW za takmer dekádu. Nemecká automobilka ohlásila svoj zámer priniesť vozidlo do Číny. Spoločnosť BMW už v Číne od roku 2003 prevádzkuje spoločný podnik pod názvom BMW Brilliance Automotive. V súčasnosti oznámili, že podpísali dohodu o zámere expandovať svoje partnerstvo a priniesť produkciu nového elektrického Mini do čínskej produkcie spoločného podniku.

mini electric

Spolupráca bude pravdepodobne dlhodobá

Vo vyhlásení spoločnosti je uvedené, že BMW Group už pokročila v zložitých diskusiách v snahe rozšíriť svoje produkty do celého sveta, najmä čo sa týka značky Mini. Kľúčovým elementom by mal byť strategický rozvoj lokálnej produkcie futuristického Mini na batériovo-elektrický pohon. Hlavným dôvodom má byť to, že práve východný trh, najmä Čína, predstavuje najväčší elektromobilový trh na svete. Kvôli tomu BMW Group podpísalo list o zámere s čínskou manufaktúrou Great Wall Motor.

Nielenže sa teda bude vyvíjať prvé plne elektrické Mini, podľa všetkého ide o ďalekosiahlejší záväzok, ktorý by mal autám značky Mini zabezpečiť budúcnosť elektrického pohonu. Dnes ešte veľa o konkrétnom elektrickom motore a aute nevieme, je však známy koncept, ktorý bol odhalený minulý rok. Vieme tiež, že BMW plánuje koncom budúceho roka autá vyrábať vo veľkom. Technologicky pokrok v Číne je teda na rozdiel od tipovania na športové výsledky (napríklad na https://extra.bet365.com/news/sk/) istou záležitosťou.

Partnerov v Číne musia hľadať i ostatné automobilky

Existuje aj ďalší príklad agresívnych čínskych incentív v oblasti elektrických vozidiel s hlavným zámerom akcelerovať produkciu plne elektrických áut etablovanými automobilovými producentmi. Čína je v tomto ďaleko pred inými významnými trhmi a výrobcovia automobilov sú v dnešných dňoch urgovaní vyrábať vozidlá s nulovými emisiami. Tie by v roku 2019 mali tvoriť 10% všetkých predajov a v roku 2020 by to malo byť už 12%.

Predpisy už zaviazali zahraničných výrobcov automobilov, ako napríklad Daimler, Toyota, aliancia Renault-Nissan, GM, BMW, VW a Ford, aby podobne ako BMW ohlásili dohody so spoločnosťami v Číne, v ktorých by v priebehu roka mohli taktiež začať s výrobou elektromobilov. Krajina tiež ponúka priame stimuly na nákup elektrických vozidiel. Všetky tieto iniciatívy sú pravdepodobne za rozhodnutím BMW priniesť do Číny elektrické Mini.

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár