MINI Aceman bolo predčasne odhalené, vrátane prvých špecifikácií

1

Na trh smeruje tretí elektromobil značky MINI patriacej pod BMW Group, a to subkompaktný crossover MINI Aceman. Aktuálne sme pritom „predčasne“ spoznali jeho sériovú podobu aj prvé špecifikácie.

Značka MINI má aktuálne v ponuke 2 elektromobily – menší 3-dverový hatchback Cooper E druhej generácie a kompaktné SUV Countryman E. A novinka MINI Aceman sa hierarchicky aj veľkostne zaradí niekde medzi tieto modely.

Podľa informácií z minulého roka má byť Aceman predstavený tento rok a tento rok by mal prísť aj na trh. A to naznačujú aj aktuálne správy z Číny, kde bol tento model zaregistrovaný v rámci tamojšieho Ministerstva priemyslu a informačných technológií (MIIT), o čom informoval web CarNewsChina.

To, že prvé informácie prichádzajú z Číny, nemôže byť prekvapením, keďže Aceman sa tam bude vyrábať. A to v rámci spoločného podniku automobiliek BMW a Great Wall Motor. Dokumenty MIIT pritom okrem fotografií sériového modelu odhaľujú aj viaceré špecifikácie vozidla.

mini aceman

Zdroj: MIIT via Carnewschina.com

Medzi Cooperom a Countrymanom

Rozmery 4 076 / 4 094 x 1 754 x 1 515 x 2 606 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor) radia tento model medzi subkompakty, resp. do segmentu B. Pre porovnanie, menší model MINI Cooper E má rozmery 3 860 x 1 756 x 1 435 x 2 525 m a väčší model MINI Countryman E má rozmery 4 433 x 1 843 x 1 656 x 2 692 mm.

Zrejme 2 verzie

Na základe dokumentov MIIT sa zdá, že Aceman bude dostupný v dvoch verziách. Tá základná ponúkne výkon 135 kW, batériu s kapacitou 40 kWh a maximálnu rýchlosť 160 km/h. Verzia s označením MINI Aceman S bude disponovať výkonom 160 kW, 54,2-kWh batériou a maximálnou rýchlosťou 170 km/h.

Tieto údaje naznačujú, že Aceman bude mať rovnaký pohonný systém ako model Cooper E. To by pritom znamenalo, že Aceman by mal ponúknuť krútiaci moment 290 Nm, resp. 330 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za cca 7,3 s, resp. 6,7 s, dojazd o niečo horší ako 305, resp. 402 km (WLTP), maximálny nabíjací výkon 75, resp. 95 kW, nabitie z 10 na 80 % za 28, resp. 30 min či 11-kW palubnú nabíjačku.

A dá sa tiež očakávať, že cenovo sa zaradí niekde medzi modely Cooper E a Countryman E. Tie pritom na slovenskom trhu začínajú na cene 31 900, resp. 41 260 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrické Mini Countryman má slovenské ceny. Ako si stojí v porovnaní s konkurenciou?
Renault 4 má byť „švajčiarsky armádny nôž“ v segmente B
BMW zverejnilo slovenskú cenu novinky iX2 a avizuje cenovo dostupný elektromobil
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár