VW predstavil modernizovaný elektromobil e-Golf

2

Nový VW e-Golf prichádza s výrazne vyšším dojazdom, výkonnejším elektromotorom a rozšírenou výbavou.

Pár dní po predstavení faceliftovanej verzie Golfu 7. generácie, ukázal Volkswagen aj inovovanú elektrickú verziu VW e-Golf. Stalo sa tak na autosalóne v Los Angeles. Elektromobil dostal batériu s kapacitou 35,8 kWh, čo znamená v porovnaní s predchádzajúcou generáciou nárast o 50 %. Starší model mal 24,2 kWh akumulátor. Dojazd VW e-Golf tak stúpol z pôvodných 200 km na 300 km, podľa európskeho štandardu NEDC. Reálny dojazd staršej verzie sa však reálne pohyboval v rozmedzí 120 až 140 km. Aktuálna generácia by mala reálne zvládnuť dojazd 200 km (prísnejšia metodika EPA).

Palubná nabíjačka s výkonom 7,2 kW je teraz štandardom. Pri predchádzajúcom modeli bola dostupná až vo vyššom stupni výbavy. Vďaka nej je možné batériu nabiť z domácej zásuvky za 6 hodín. V prípade nabíjania cez výkonné DC rýchlo-nabíjačky, sa batéria nabije na 80 % kapacity do 1 hodiny.

vw e-golf 2017

Zdroj: VW

Zvýšenia výkonu sa dočkal aj elektromotor. Ten stúpol z pôvodných 85 kW (115 koní) a 270 Nm na 100 kW (135 koní) a 290 Nm. Nový VW e-Golf teraz akceleruje 0 na 100 km/h za 9,6 sekundy, čo je takmer o sekundu lepší čas v porovnaní s predchodcom. Maximálna rýchlosť je obmedzená na 150 km/h. Vďaka maximálnemu krútiacemu momentu v celom spektre otáčok, však ponúkne výrazne lepšie dynamické vlastnosti ako klasická spaľovacia verzia.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Porovnávací test kompaktných elektromobilov: BMW i3, VW e-Golf, Nissan Leaf a Hyundai Ioniq

Zmeny exteriéru sa dotkli len nárazníkov a svetiel, ktoré sú teraz vpredu aj vzadu plne LED-kové. V interiéri môže za príplatok pribudnúť digitálna prístrojová doska s uhlopriečkou 12,3 palca a infotainment Discover Pro s 9,2 palcovým dotykovým displejom. Nový VW e-Golf môže byť taktiež vybavený systémom polo-autonómneho „autopilota“ pre samočinné riadenia v dopravných kolónach do rýchlosti 60 km/h. Automaticky pritikolízny systém dokáže po novom rozpoznať chodcov.

novy vw e-golf interier

Interiér nového VW e-Golf. Zdroj: VW

Cena nového VW e-Golf zatiaľ nebola stanovená. Očakávame, že sa nebude príliš odlišovať od predchádzajúcej generácie. Jej cena začínala na sume 36 100 €.

Zdroj článku a titulnej fotografie: Volkswagen  

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |