Už aj Maserati podľahlo volaniu elektromobility

0

Zmienka o prvom elektromobile Maserati zaznela už na septembrovom autosalóne v Paríži. Vtedy sa šéf-inžinier Maserati Roberto Fedeli vyjadril, že dostal poverenie na začatie vývoja, a to priamo od generálneho riaditeľa koncernu Fiat-Chrysler. Sergio Marchionne ho vyzval, aby sa tak stalo čo najrýchlejšie. Následne sa začali objavovať informácie, že prvý elektromobil od Maserati by mal byť postavený na báze SUV Maserati Levante. Avšak aktuálne správy hovoria o niečom inom. Elektromobil má byť vyvinutý na základe konceptu 2-miestneho športového kupé Maserati Alfieri.

Koncept Alfieri bol predstavený už v roku 2014. Pôvodne malo byť sériové vozidlo poháňané vidlicovým 8-valcom a hotové v roku 2018. Avšak kvôli sprísňujúcim sa emisným limitom, sa napokon rozhodla automobilka pre 6-valec s dvojitým preplňovaním (306, 335 a 388 kW verzie). No a najnovšie aj o čisto elektrický pohon. Tým sa ale posunul termín pre dokončenie produkčnej spaľovacej verzie, najskôr na rok 2019. Elektromobil Maserati Alfieri by sa mal objaviť o rok neskôr.

Maserati Alfieri vznikne na novej platforme, avšak niektoré diely bude mať spoločné so súčasným modelom Ghibli. V ponuke talianskeho výrobcu nahradí model GranTurismo, ktorý je na trhu od roku 2017. Alfieri bude konkurovať automobilom ako Porsche 911 a Jaguar F-Type, pričom veľkostne bude mať bližšie väčšiemu Jaguaru.

Šéf-inžinier Maserati Roberto Fedeli, považuje za jednu z najväčších výziev pri vývoji elektromobilu to, aby si majitelia svoj elektromobil užívali aj po vyprchaní nadšenia z fantastickej akcelerácie. Dôležité bude podľa neho eliminovanie vysokej hmotnosti elektromobilov. Taktiež spomína význam zvukovej „kulisy“ elektrických vozidiel. Očakávať tak môžeme kvalitnú audio súpravu a realistické sample.:-)

Pre zaujímavosť dodávame, že Marchionne (CEO Fiat-Chrysler) je veľkým odporcom elektromobilov a nešetrí ani kritikou na adresu Tesla Motors. V sa minulosti vyjadril, že môžu vyrobiť elektromobil ako Tesla Model 3, avšak nechcú. A zjavne to nechce ani koncernové Maserati… Ale predpokladáme, že záujem akému sa teší Model 3, by v talianskom koncerne určite privítali.:-)

Zdroj: caranddriver.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár