Nádejný výrobca batérií postavil pre Arnolda Schwarzeneggera elektrický Mercedes G

0

Mladá rakúska spoločnosť Kreisel Electric, ktorá sa snaží presadiť na trhu s batériami pre elektromobily, bojuje o svoju priazeň aj prestavbou bežných automobilov na elektrické. Jedným z nich sa stal aj legendárny offroad Mercedes triedy G, ktorý postavili na zákazku známemu hercovi a bývalému politikovi Arnoldovi Schwarzeneggerovi.

Nie je tomu tak dávno, čo mala hollywoodska hviezda doma zbierku nenásytných Hummerov. Teraz je však Arnold zástancom ekológie. Spoločnosť Kreisel Electric pri prestavbe Mercedesu triedy G, spolupracovala aj so samotným hercom, pretože je jeho dlhoročným majiteľom.

 

Mercedes-Benz G „Schwarzenegger edition“ v číslach

Terénny Mercedes dostal 80 kWh balík článkov, ktorý mu zabezpečí reálny dojazd na úrovni 320 km, čo je vzhľadom na predpokladanú obrovskú váhu a aerodynamiku „kvádra“, výborná hodnota. Váha batérie činí 510 kg. Pod kapotu má osadený elektromotor s výkonom 390 kW (486 koní). „Géčko“ teraz dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h za 5,6 sekundy, teda o 3 sekundy rýchlejšie ako jeho pôvodná verzia so spaľovacím motorom.

kreisel electric mercedes g elektromotor

Zdroj: kreiselelectric.com

Maximálna rýchlosť elektromobilu je 183 km/h. Zaujímavejšou je však rýchlosť nabíjania. Články sa dokážu nabíjať výkonom až 150 kW. To je oveľa viac ako dosahuje drvivá väčšina súčasných elektromobilov.

Tento elektrický zázrak si však bežne nekúpite. Spoločnosť Kreisel Electric totiž prestavuje vozidlá len na zákazku. Jej hlavným zámerom je vývoj a výroba efektívnych batériových článkov pre elektromobily. Ak by ste však mali záujem o prestavbu napríklad svojej Octavie, nemal by byť problém.

 

Arnold Schwarzenegger ako testovací jazdec

Arnold Schwarzenegger túto ekologickú verziu off-roadu zoberie do Kalifornie, ktorá je jeho súčasným útočiskom. Tu bude vykonávať ďalšie testy a poskytovať spätnú väzbu technikom z Rakúska. Veríme, že Arnoldovi pôjde spolužitie so svojím novým strojom lepšie ako vo filme Terminátor. 🙂

kreisel electric schwarzenegger

Zdroj: kreiselelectric.com

 

O spoločnosti Kreisel Electric

Kreisel Electric je mladá rakúska firma. Bola založená tromi bratmi Kreiselovcami v roku 2013. Spoločnosť vyrába patentovanou metódou akumulátory, ktoré majú vysoký reálny dojazd. Ich „trik“ spočíva vo využití plnej kapacity akumulátorových článkov. Sú zvárané laserom a využívajú termálne chladenie. Okrem toho, ako sme už spomínali, prestavuje na zákazku spaľovacie automobily na 100 % elektromobily.

Spoločnosť Kreisel Electric buduje aktuálne, v rakúskom meste Rainbach, továreň na výrobu svojich batérií. Jej ročná produkcia má byť na úrovni 800 MWh. Otvorená by mala byť už v októbri tohto roku, pričom zamestná 70 ľudí. Podobne ako Tesla Gigafactory, aj továreň Kreisel Electric bude mať na streche malú solárnu „elektráreň“ s výkonom 200 kW.

kreisel electric tovaren

Render rozostavanej továrne Kreisel Electric. Zdroj: kreiselelectric.com

Továreň bude produkovať 1 kWh batériové moduly s objemom 1 950 cm3 a váhou 4,1 kg. O výrobu sa postará plne automatizovaná výrobná linka.

Tesla magazín drží spoločnosti Kreisel Electric samozrejme palce. Za svoju krátku existenciu si stihla vybudovať slušné meno, a to nie kvôli prestavbám automobilov filmových hviezd, ale hlavne vďaka svojim inovatívnym batériám.

Zdroj: electrek.co, titulná foto: Kreisel Electric 

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Som z Revúcej a študujem na Prvom slovenskom literárnom gymnáziu. Moje záľuby sú: šport - najradšej sa chodím lyžovať a v lete hrám volejbal, pes - cvičím nášho domáceho miláčika a chodím s ním na prechádzky, autá - autá sú môj život už od malička, nedávno k ním pribudli aj motorky a zaujíma ma rozvoj elektromobility na Slovensku.

Pridajte komentár