Ženské auto roka 2022 má 6 finalistov. Elektromobily medzi nimi nechýbajú. Tak ako v iných top anketách

3

Po Európskom aute roka 2022 a Svetovom aute roka 2022 má svojich finalistov už aj anketa Ženské svetové  auto roka 2022. A aj čisto ženská porota nominovala viacero elektromobilov.

Organizátori ankety Ženské svetové auto roka 2022 zverejnili víťazov 6 kategórií, z ktorých vzíde celkový víťaz. 6 ocenených finalistov bolo vybratých na základe predchádzajúceho kola, do ktorého sa nominovalo 65 kandidátov uvedených na trh v období od 1. januára do 31. decembra 2021.

Nominované vozidlá prakticky preverila 56-členná porota zo 40 krajín a 5 kontinentov, ktorá pozostáva z motoristických novinárok. Hlavnými kritériami pre výber podľa organizátorov ankety boli a sú bezpečnosť, kvalita, dizajn, jazdné vlastnosti, komfort, hodnota za peniaze, technológie, efektivita či environmentálna stopa.

Víťaza ankety Ženské svetové auto roka 2022 spoznáme 8. marca, pričom ten vzíde z týchto víťazov jednotlivých kategórií:

  • Peugeot 308: hatchback/“kombi“ segmentu C dostupný/é so spaľovacím a plug-in hybridným pohonom (neskôr aj plne elektrickým) – víťaz kategórie „mestské auto“
  • Kia Sportage: SUV model segmentu C dostupný so spaľovacím a plug-in hybridným pohonom – víťaz kategórie „rodinné SUV
  • Ford Mustang Mach-E: plne elektrický crossover segmentu D – víťaz kategórie „veľké auto“
  • BMW iX: plne elektrické SUV segmentu D/E – víťaz kategórie „veľké SUV“
  • Audi e-tron GT: plne elektrické športové kupé – víťaz kategórie „výkonné auto“
  • Jeep Wrangler 4xe: plug-in hybridné „offroad“ SUV – víťaz kategórie „4×4“

Ako máme možnosť vidieť, každé z nominovaných vozidiel je dostupné s elektrifikovaným pohonom, pričom polovica z nich má čisto elektrický pohon. No a elektromobily nájdeme aj medzi finalistami najväčších ankiet tohto druhu, t.j. Európske auto roka a Svetové auto roka.

Víťaz ankety Európske auto roka 2022 vzíde spomedzi 6 elektromobilov Cupra BornFord Mustang Mach-EHyundai Ioniq 5Kia EV6Renault Mégane E-Tech Electric, Škoda Enyaq iV a jedného modelu s viacerými druhmi pohonu – Peugeot 308.

Svetovým autom roka 2022 sa zas stane jeden z týchto modelov: Audi Q4 e-tron (elektromobil), Cupra Formentor, Ford Mustang Mach-E (elektromobil), Genesis G70, Honda Civic, Hyundai Ioniq 5 (elektromobil), Hyundai Tucson, Kia EV6 (elektromobil), Lexus NX a Toyota GR86 / Subaru BRZ.

Anketa neanketa, ktorý model je tým vaším autom roka?

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Zoznam najlepších áut jednotlivých desaťročí doplnila Tesla Model S
Ktoré elektromobily presvedčili Európanov najviac? | Predaje za rok 2021
Elon Musk získal ocenenie „Osobnosť roka“, ktoré časopis Time udeľuje od roku 1927

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • Ženy majú špeciálne požiadavky na autá, napr. odkladacia priehradka na dverách vodiča musí byť tak veľká, aby sa tam vošla kabelka, kufor taký, aby sa vošiel kočík, na slnečnej clone musí byť zrkadlo, parkovacie asistenty, automatickú prevodovku, automatické volanie na záchranku pri nehode…

  1. Svetové a európske auto roka bez Tesly Y, S plaid a X? To je asi pomsta novinárov za to, že im Tesla nezadáva reklamu. Tesla úplne prerobila S a X, ale nechala im označenie – to podľa novinárov potom už asi nie sú nové autá.

Pridajte komentár