V ponuke Alzy nájdeme aj elektromobily na báze Fiatu 600 s cenou od 25 000 €

3

Dnes už sú k dispozícii rôzne plne elektrické modely, pričom na obľube zdá sa naberajú aj elektromobily, ktoré vznikajú na základoch známych modelov z minulosti. A spoločnosť ZAS Electric sa rozhodla, že zákazníkom ponúkne elektrické verzie modelu Fiat 600/Zastava 750 zo 60. rokov minulého storočia. Tie je pritom možné objednať aj cez „e-shop“ Alza.

Český internetový gigant Alza je naklonený elektromobilite a už niekoľko rokov v rámci svojho e-shopu ponúka viacero elektrických automobilov. No a v jeho ponuke nájdeme aj neštandardné modely, čoho dôkazom sú elektromobily od spoločnosti ZAS Electric.

K dispozícii sú hneď 3 verzie (G20, TC20 a TCR20), ktoré vznikli na základoch modelov Fiat 600/Zastava 750 a Abarth 1000 TC/TCR. Ide pritom v podstate o elektrické konverzie „veteránov“, za ktorými stojí spoločnosť ZAS Electric so sídlom v severomacedónskom Skopje.

Špecifikácie

Pohľad na popis produktovej stránky Alzy k tomuto modelu prezrádza, že v ponuke sú verzie s 2 a 4 miestami na sedenie, ktoré sú vybavené rovnakým pohonným systémom. Verzia TCR20, ktorá vychádza z modelu Abarth 1000 TCR má však navyše napr. „športový kit“ a dokáže jazdiť maximálnou rýchlosťou 140 km/h, na rozdiel od zvyšných verzií s „maximálkou“ 115 km/h.

Inak vo všetkých verziách s hmotnosťou okolo 660 kg (podobná hmotnosť ako v prípade originálu) nájdeme vodou chladený elektromotor s výkonom 20 kW a krútiacim momentom 75 Nm, ako aj LiNMC batériu s kapacitou 10 kWh.

Vďaka pohonnému systému, ktorý podľa výrobcu zahŕňa „inovatívnu nemeckú technológiu“, pričom nesie TÜV certifikáciu, zrýchli tento malý mestský elektromobil z 0 na 100 km/h za 10 s a zabezpečí maximálny dojazd na jedno nabitie 120 km (cyklus sa nespomína), a to aj vďaka rekuperačnému systému. Čo sa týka nabíjania (AC), na 100 % kapacity to má potrvať 3 hodiny.

Záruka na tento špecifický elektromobil určite nenadchne, veď na vozidlo sa poskytuje ročná záruka a na batériu dokonca len 6 mesiacov, čomu sa ťažko verí (že by preklep…?). Cena elektromobilov od ZAS Electric pritom rozhodne nie je „ľudová“, nakoľko v závislosti od verzie vyjdú v Alze na cca 25 000 až 29 500 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Francúzsky startup prerobí váš spaľovák na elektromobil za 4 hodiny
Spoločnosť Alza chce vybudovať centrum elektromobility
Jaguar E-Type Zero: Klasika zo 60. rokov pôjde do sériovej výroby ako elektromobil

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. FIAT 600, kedysi to bola ikona pre malého socialistického človeka! …. Pochybujem o tom, že budú držať súčiastkovú základňu pre prevádzkovanie. Dnes by som už do toho nešiel ani za 5.000 Euro!

Pridajte komentár