Lacný čínsky elektrický bestseller prichádza na trh ako kabriolet a bude „lotériou“

1

Malý mestský elektromobil Wuling Hong Guang MINI EV, ktorý je výsledkom spolupráce automobiliek SAIC a GM, má obrovský úspech. A to chce výrobca využiť, pričom prichádza s jeho rôznymi verziami. Vrátane kabrioletu Wuling Mini EV Cabrio, ktorý aktuálne smeruje na domáci trh. Neujde sa však každému záujemcovi.

Najväčšia čínska automobilka SAIC a americký koncern GM našli správny recept na cenovo dostupný elektromobil. Skutočne nízka cena (spočiatku od cca 3 600 € po prepočte), dostatočné „mestské“ vlastnosti a zaujímavý dizajn urobili z modelu Wuling Hong Guang MINI EV za krátky čas bestseller v rámci čínskeho trhu s elektromobilmi.

Potom nasledovala vlna klonov od viacerých čínskych výrobcov, ale aj nových verzií od automobilky Wuling. A tou najnovšou, ktorá sa dostáva v týchto dňoch na domáci trh, je kabriolet menom Wuling Mini EV Cabrio, informoval web CnEVpost.

Tento maličký elektrický kabriolet má rozmery 3 059 x 1 521 x 1 614 mm (dĺžka x šírka x výška) a rázvor 2 010 mm. Skladacia strecha je mäkká a elektricky ovládaná, pričom po zložení je takmer v rovine s karosériou. A na rozdiel od pôvodnej verzie má kabriolet bezrámové dvere.

Wuling Mini EV Cabrio bude k dispozícii v dvoch variantoch. A to s dojazdom 200 alebo 300 km (zrejme podľa cyklu CLTC). Žiaľ, viac oficiálnych informácií zatiaľ nie je známych. Na základe predchádzajúcich správ by mohla mať novinka výkon 30 kW a jedna z jej verzií batériu s kapacitou 26 kWh.

Diskutabilná cena

Známa zatiaľ nie je ani oficiálna cena. Podľa predchádzajúcich správ z čínskych médií na základe vyjadrení predajcov značky Wuling má stáť kabriolet od 40 000 do 60 000 RMB, čo je v prepočte 5 830 až 8 740 €. To je však podstatne menej, ako uvádza Bloomberg s odvolaním sa na odhad šéfa marketingu spoločnosti Wuling – 100 000 až 200 000 RMB (cca 14 500 až 29 000 €). Nuž, radšej si počkajme na oficiálne cenovky.

Bloomberg tiež tvrdí, že záujemcovia sa budú musieť zúčastniť lotérie, aby si mohli kúpiť Wuling Mini EV Cabrio. Spočiatku sa má totiž vyrábať len 100 až 200 vozidiel mesačne. To sa však môže zmeniť v závislosti od dopytu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínsky elektrický bestseller od Wulingu stojí od 4 600 €. Ako to výrobca dosiahol?
Čínsky elektrický „hit“ za 3 600+ € bol podrobený testu. Aký je?
Kontroverzný elektrický „chrobák“ z Číny, ORA Ballet Cat, ide do predaja

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. „MRŇO“ musí byť predovšetkým praktický! No a to ako kabriolet nie je! Je to len maskot či hračka pre solventnejších! Budú mať záujem? Vysoká cena ho môže úplne pochovať!

Pridajte komentár