„Lacný“ čínsky elektrický bestseller Wuling naozaj dostane verziu „Cabrio“

5

Vládne dokumenty odhaľujú, že najpredávanejší elektromobil na čínskom trhu Wuling Hong Guang MINI EV s cenou cca od 3 800 € príde na trh aj vo verzii kabriolet – „Cabrio“. K dispozícii sú pritom prvé fotografie zrejme produkčného modelu. A minimálne vďaka spoločnosti Dartz by sa táto novinka mohla dostať aj do Európy.

Wuling Hong Guang MINI EV je naozaj zaujímavý malý mestský elektromobil, ktorý vzišiel zo spolupráce čínskej automobilky SAIC a amerického koncernu GM. V podstate hneď od začiatku sa stal vďaka cenovej dostupnosti a dostatočným „mestským“ vlastnostiam čínskym bestsellerom z hľadiska mesačných predajov a svoju pozíciu si drží už pomerne dlhú dobu.

Prekvapením preto nemôže byť, že Wuling začal prichádzať s ďalšími verziami svojho úspešného modelu, pričom na tento úspech podnietil aj iných čínskych výrobcov k naozaj cenovo dostupným mestským elektromobilom.

Wuling Hong Guang MINI EV najskôr dostal verziu Macaron, ktorá ponúka lepšiu výbavu, vrátane airbagu vodiča, ABS, EBD, systémov monitorovania chodcov a tlaku v pneumatikách či zadných parkovacích senzorov s kamerou.

Potom sa objavili správy o väčšej verzii s 26-kWh batériou, ktorá by mala zabezpečiť dojazd cez 300 km, keďže práve toto je hranica, ktorá rozhoduje o tom, či sa na vozidlo vzťahujú čínske dotácie. Tá ponúkne aj vyšší výkon motora, a to 30 kW („+ 50 %“ – zrejme ide o špičkový výkon) či väčší rázvor 2 010 mm (+ 70 mm) a celkovú dĺžku 2 997 mm (cca + 80 mm).

Wuling však aj zmenšoval. Na trh totiž mieri aj 2-miestny súrodenec modelu Hong Guang MINI EV, ktorým je Wuling Nano EV. Ten sa ale vybral inou cestou, pretože vozidlo ponúka modernejšiu a výkonnejšiu techniku aj lepšiu výbavu, čo sa prejaví na vyššej cene.

Potvrdenie verzie Cabrio

Vyššiu cenu môžeme očakávať aj od „kabrio-verzie“ modelu Wuling Hong Guang MINI EV. Koncept kabrioletu Wuling Hong Guang MINI EV Cabrio bol predstavený na aprílovom autosalóne v Šanghaji. Už vtedy sa hovorilo, že nemá ostať len pri koncepte, pričom sériová verzia sa má podľa vtedajších správ dostať do výroby budúci rok.

No a dokumenty čínskeho Ministerstva priemyslu a informačných technológií, na ktoré upozornil web CarNewsChina, v podstate potvrdzujú, že Wuling Hong Guang MINI EV Cabrio sa stane skutočnosťou. Okrem fotografií (pôvodne publikované webom Autohome) sme sa však z „úniku“ moc nedozvedeli. Vieme však aspoň, že novinka ponúkne výkon 30 kW. To naznačuje že by mohla mať rovnakú techniku ako spomínaná väčšia verzia modelu Hong Guang MINI EV s 26-kWh batériou.

Zaujímavé je, že po predstavení koncepčného kabrioletu sa zakladateľ lotyšskej spoločnosti Dartz (tá už dováža bežnú verziu do Európy) vyjadril, že keď bude verzia Cabrio pripravená na vývoz, rozšíria svoju „európsku“ ponuku aj o tento model.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čínsky elektrický bestseller prichádza do Európy. Cena začína na 9 999 €
Čínsky elektrický „hit“ za 3 600+ € bol podrobený testu. Aký je?
Lacný čínsky elektro-bestseller (od 3 900 €) dostal nápadne podobného konkurenta

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Len dodám, že sa pripravuje derivát Wuling Hong Guang MINI EV, ako malá dodávka s názvom Wuling E10. Budúci rok môžeme očakávať zhruba 6 miliónov BEV vyrobených v Číne. Z toho necelý milión budú rôzne verzie a deriváty Wuling Hong Guang MINI EV. Zároveň to bude prvý rok, kedy sa výrazne roztvoria nožnice produkcie BEV medzi EU a Čínou. Samozrejme v neprospech starého kontinentu…

Pridajte komentár