Elektrický hatchback Wuling Bingo ide na čínsky trh s cenou od 8 000 €

2

Mnoho elektromobilistov určite pozná čínsko-americkú značku Wuling, za ktorou stojí spoločný podnik SAIC-GM-Wuling. A to vďaka malému mestskému elektromobilu Hong Guang MINI EV, ktorý šokoval svojou cenou začínajúcou na cca 3 600 € po prepočte. A aktuálne táto značka uviedla na trh podstatne väčší elektrický model Wuling Bingo, ktorý takisto zaujme cenou.

Spomínaný maličký elektromobil Wuling Hong Guang MINI EV sa stal krátko po uvedení na čínsky trh tamojším elektrickým bestsellerom. Následne začali uvádzať na trh podobné modely aj ďalší čínski výrobcovia. A aktuálne sa zdá, že sa rozbieha nová vlna čínskych skutočne cenovo dostupných elektromobilov. Tentokrát vo vyššom segmente.

Čerstvým príkladom je elektrický hatchback Wuling Bingo s rozmermi 3 950 x 1 708 x 1 580 mm s rázvorom 2 560 mm, ktorý, ako informuje CarNewsChina, bol aktuálne uvedený na čínsky trh. Spoznali sme pritom ďalšie špecifikácie, vrátane oficiálnej ceny.

Známe špecifikácie

Napriek tomu, že stále ide o pomerne malé vozidlo, ponúka celkom slušný batožinový priestor, a to 310 l, resp. 790 l po sklopení zadných sedadiel. A ako sa dalo čakať, výrobca vybavil vozidlo LFP batériami s nižšou kapacitou – 17,3 kWh a 31,9 kWh.

Základný model s menšou batériou ponúka výkon 30 kW a dojazd 203 km podľa čínskeho cyklu CLTC, ktorý by mal byť blízky zastaralému „optimistickému“ cyklu NEDC. S kapacitne väčšou batériou, ktorá zabezpečí dojazd 333 km (CLTC), ide ruka v ruke aj výkonnejší elektromotor, ktorý má 50 kW.

Výhodou tejto verzie je aj podpora DC nabíjania (základná verzia nepodporuje nabíjanie jednosmerným prúdom). Wuling pritom tvrdí, že model Bingo sa na rýchlonabíjačkách dokáže nabiť z 30 na 80 % za 35 min. Pri AC nabíjaní sa má vozidlo nabiť z 0 na 100 % za 9,5 hod.

A teraz sa dostávame asi k najzaujímavejšej časti špecifikácií elektromobilu Wuling Bingo. A to cene. Veď tá začína na domácom trhu na 59 800 RMB (pravdepodobne bez akýchkoľvek dotácií), čo je po prepočte cca 8 000 €. To je pritom menej ako sa očakávalo.

V druhej najnižšej úrovni výbavy stojí Bingo 65 800 RMB (cca 8 800 €) a cenový rozsah zvyšných konfigurácií je 73 800 až 83 800 RMB (cca 9 900 € až 11 200 €). V najvyššej úrovni výbavy pritom nájdeme napríklad dva veľké 10,25-palcové displeje (digitálna prístrojová doska vodiča + dotyková obrazovka infotaimentu), hlasové ovládanie, audiosystém so 4 reproduktormi či prémiovo pôsobiaci interiér.

wuling bingo interier

Zdroj: Zotyefan/Wikimedia (CC BY-SA 4.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
BYD Seagull je najlacnejší e-model druhého najväčšieho výrobcu elektromobilov na svete
Čínsky elektrický bestseller od Wulingu stojí od 4 600 €. Ako to výrobca dosiahol?
Baojun Yep je maličký elektrický „offroad“ od výrobcu čínskeho e-bestselleru

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Zaujímalo by ma, aká by bola cena, keby len jednoducho na rovnakú veľkosť zväčšili pôvodné MINI EV! Ale to zjavne nechceli, a na cene poriadne pridali! ….

Pridajte komentár