Plán výstavby staníc Tesla Supercharger v Európe, dočká sa aj Bratislava

1

Automobilka Tesla Motors včera zverejnila aktualizovanú mapu nabíjacích staníc Tesla Supercharger, ktoré má v pláne vybudovať v roku 2017. Nás samozrejme zaujímajú plány expanzie v Európe. Potešiteľné je, že Tesla myslí aj na náš región. Nové Superchargery by sa mali už budúci rok objaviť pri Bratislave, Prahe, Budapešti a ďalších okolitých metropolách.

Je viac ako isté, že plán Tesla Motors, ohľadom rozširovania nabíjacích staníc Tesla Supercharger, sa pre rok 2016 nepodarí naplniť. Musíme však objektívne priznať, že automobilka toho mala tento rok v skutku veľa. Podstatné je, že zo svojich cieľov nepoľavuje, len ich v rámci budovania nabíjacej siete, posúva na neskôr.

„Bratislavská“ stanica Supercharger mala byť síce hotová do konca tohto roka, ale je pozitívne, že figuruje v aktuálnych plánoch spoločnosti Tesla Motors. Dočkať by sa mali aj všetci naši susedia, a to konkrétne pri Prahe, Olomouci, Budapešti, Varšave, Krakove, Poznani, Rzesowe, Byalistoku, Kyjeve, Ľvove či pri každej dôležitej dopravnej tepne v Rakúsku.

nove tesla supercharger europa

Plánovaná sieť staníc Supercharger pre rok 2017. Zdroj: Tesla Motors

Nepochybujeme o tom, že do spustenia predaja Tesly Model 3, bude k dispozícii plnohodnotná nabíjacia infraštruktúra, ktorá umožní cestovanie elektromobilmi Tesla, len za pomoci nabíjania na nabíjačkách Supercharger.

Zdroj titulného obrázku: Tesla Motors

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |