Už aj značka VW oznámila dátum ukončenia výroby spaľovacích áut. Z časti môže „dorovnať“ Audi

0

VW je ďalšou automobilkou, ktorá uviedla dátum plánovaného ukončenia výroby spaľovacích áut, minimálne na lokálnej úrovni. A to krátko potom, čo sa v tejto veci vyjadrilo koncernové Audi.

Nie je tomu až tak dávno, čo začali výrobcovia automobilov predstavovať stratégie, v ktorých mala miesto aj elektrifikácia. Tieto plány sú pritom čoraz ambicióznejšie. Nemôže tak prekvapiť, že niektoré automobilky si už stanovili predbežný dátum ukončenia výroby spaľovacích áut.

A najnovšie sa to týka značky Volkswagen. „V Európe ukončíme podnikanie so spaľovacími vozidlami v rokoch 2033 až 2035,“ uviedol pre noviny Muenchner Merkur, Klaus Zellmer, člen predstavenstva značky Volkswagen zodpovedný za predaje, píše agentúra Reuters.

Inde neskôr

Zellmer dodal, že v Číne a USA sa tak stane neskôr. A v Južnej Amerike a Afrike to má byť podľa neho oveľa neskôr, nakoľko tam stále chýbajú „politické a infraštruktúrne rámcové podmienky“. Od člena predstavenstva VW zodpovedného za predaj sme sa tiež dozvedeli, že celá flotila značky by mala byť CO2 neutrálna najneskôr do roku 2050.

V rámci Európy sa pritom Volkswagen zameriava na to, aby do roku 2030 predstavovali predaje elektromobilov 70 % z celkových predajov áut značky na starom kontinente. To by malo Nemcom zabezpečiť splnenie možných sprísnených emisných cieľov, a to aj s možnou rezervou.

Čo koncern VW Group?

Koncernová značka Audi nedávno uviedla, že výrobu spaľovacích áut postupne ukončí do roku 2033. Avšak pripustila, že v Čine môže pokračovať výroba spaľovákov aj po tomto roku. Od roku 2026 pritom plánuje uvádzať na trh nové modely, ktoré budú vybavené len čisto elektrickým pohonom.

Čo sa týka celého koncernu Volkswagen Group, na základe uniknutého dokumentu z konca minulého roku sa zdá, že výroba spaľovacích automobilov bude ukončená v roku 2040. Správy od značiek VW a Audi však naznačujú, že to nemusí platiť pre všetky regióny, kde koncern pôsobí.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Len Volvo a VW majú byť pripravení na prechod k elektromobilom v rámci Európy, uvádza T&E
Aj Fiat oznámil, že sa stane čisto elektrickou značkou. Chce byť medzi prvými
Volvo uprednostňuje zákaz spaľovacích áut pred dotovaním elektromobilov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár