VW spúšťa predpredaj vlajkového elektromobilu ID.7. Spoznali sme pritom aj cenu

3

Volkswagen dnes oznámil, že spúšťa predpredaj svojej elektrickej vlajkovej lode VW ID.7. Spoznali sme pritom ďalšie špecifikácie tohto elektrického sedanu vyššej strednej triedy, vrátane prvej cenovky.

VW v rámci predstavenia modelu ID.7 uviedol, že ide o sedan typu liftback (veko kufra sa otvára spoločne so zadným oknom) s dĺžkou takmer 5 metrov a koeficientom odporu vzduchu 0,23, ktorý ponúkne pohon zadnej nápravy, výkon 210 kW, „cieľový“ dojazd 700 km (WLTP) a max. nabíjací výkon 200 kW.

A na základe dnešnej tlačovej správy od VW sa dozvedáme, že Volkswagen ID.7 vstupuje do predpredaja, a to vo verzii Pro (v slovenskom konfigurátore sa však model ID.7 zatiaľ nenachádza). Tá má už spomínaný pohon zadnej nápravy a výkon 210 kW. Po novom sme sa dozvedeli, že model ponúkne batožinový priestor 532 l, krútiaci moment 545 Nm, batériu s využiteľnou kapacitou 77 kWh (82 kWh brutto) a dojazd „až 621 km“ (WLTP).

Tento dojazd by naznačoval výbornú efektivitu „ID-sedmičky“ vzhľadom na kapacitu batérie. Mätúce však je, že napr. na nemeckom webe značky VW nájdeme údaj 543 až 621 km (WLTP). A to je naozaj neštandardne veľký rozsah v prípade konkrétnej verzie, pričom dojazd má záležať od výbavy.

Ďalšie známe špecifikácie

Na nemeckom webe našťastie nájdeme aj ďalšie špecifikácie elektromobilu VW ID.7, keďže VW je vo svojej tlačovej správe skúpy na technické parametre vozidla. Dozvedáme sa pritom, že elektrická vlajková loď od VW má rozmery 4 961 x 1 862 x 1 536 mm (dĺžka x šírka x výška) a rázvor 2 971 mm.

Ďalšími známymi údajmi sú max. nabíjací výkon 175 kW, nabitie batérie z 10 na 80 % za 28 min, výkon palubnej nabíjačky 11 kW, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,5 s, maximálna rýchlosť 180 km/h a pohotovostná hmotnosť 2 172 kg.

volkswagen id.7

Zdroj: VW

Štandardná výbava

V tlačovej správe VW prezradil štandardnú výbavu modelu Volkswagen ID.7 Pro. Tá obsahuje napr. head-up displej s rozšírenou realitou, navigačný systém „Discover Pro Max“, 19″ disky z ľahkej zliatiny „Hudson“, systém bezkľúčového vstupu „Keyless Access“ či asistenčné systémy „Travel Assist“, „Lane Assist“, „Emergency Assist“, „Side Assist“, „Rear Traffic Alert“ či „Area View“, vrátane kamerového systému „rear view“.

VW ID.7 Pro začína na cene 56 995 €. Neskor by mali byť dostupné aj iné verzie. Teda minimálne variant Pro S, ktorý by mal ponúknuť kapacitne väčšiu batériu, dlhší dojazd či vyšší nabíjací výkon.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily VW vyvinuté v spolupráci s Xpengom by sa mohli predávať aj mimo Číny
VW potvrdil elektromobil za menej ako 20 000 €, keďže čínska konkurencia rastie
VW má byť v dokonalej búrke a jeho budúcnosť v ohrození, uvádza sa v správach z Nemecka
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár