VW ID.7 je v predpredaji už aj v SR. Spoznali sme ceny či ďalšie špecifikácie

9

České zastúpenie značky VW dnes oznámilo, že bol spustený tamojší predpredaj ich vlajkového elektromobilu VW ID.7. A na základe webu slovenského zastúpenia sa tak zjavne stalo aj v rámci SR. K dispozícii je totiž konfigurátor aj cenník. Spoznali sme tiež ďalšie špecifikácie tohto elektrického sedanu vyššej strednej triedy, vrátane pripravovaných nových verzií.

Volkswagen ID.7 bol uvedený do predpredaja na prvých trhov cca pred 2 týždňami. A aktuálne sa tak deje aj v našom regióne. Kým v susednom Česku je v rámci konfigurátora dostupná základná verzia Pro, na Slovensku majú zákazníci aktuálne k dispozícii variant „Pro 1ST Edition“, čo je v podstate základná verzia s doplnkovou výbavou.

VW ID.7 Pro / Pro 1ST

Táto prvá z troch verzií ponúka rozmery 4 961 x 1 862 x 1 536 mm (dĺžka x šírka x výška), rázvor 2 971 mm, batožinový priestor 532 l / 1 586 l, priemer otáčania 10,9 m, pohon zadnej nápravy, výkon 210 kW, krútiaci moment 545 Nm, zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 6,5 s, maximálnu rýchlosť 180 km/h, batériu s využiteľnou kapacitou 77 kWh (82 kWh brutto), max. nabíjací výkon 170 kW, nabitie batérie z 10 na 80 % za 28 min či 11-kW palubnú nabíjačku.

Ohľadom oficiálneho dojazdu je trošku zmätok. Na nemeckom webe Volkswagenu sa už nejaký čas v prípade verzie Pro uvádza široký rozsah 543 až 621 km (WLTP), v dnešnej oficiálnej tlačovej správe od českého zastúpenia VW nájdeme údaj 618 km (WLTP) a na „slovenskom“ webe sa uvádza hodnota 621 km (WLTP). Každopádne sa zdá, že verzia so základnou výbavou ponúkne okolo 620 km na jedno nabitie.

Pre slovenský trh aktuálne dostupná verzia VW ID.7 Pro 1ST Edition nad rámec základnej verzie „Pro“, ktorá bude na Slovensku dostupná od decembra, ponúka systém aktívneho vedenia v jazdnom pruhu, asistent zastavenia vozidla v núdzových situáciách, navigačný systém Discover Pro, parkovací asistent, 3-zónovú klimatizáciu, „Area View“ s cúvacou kamerou a vyhrievaný volant. A to za cenu 58 390 €. Základná verzia pritom bude dostupná od 54 990 €.

Ďalšie verzie „Pro S“ a „GTX“

V tlačovej správe z ČR sa tiež uvádza, že do konca tohto roku sa ponuka elektromobilu Volkswagen ID.7 rozšíri o ďalšie verzie. A to „Pro S“ s pohonom zadnej nápravy, výkonom 210 kW, batériou s využiteľnou kapacitou 86 kWh, dojazdom 700 km (WLTP) a max. nabíjacím výkonom 200 kW, ako aj „GTX“ s pohonom všetkých kolies, výkonom 250 kW a batériou s využiteľnou kapacitou 77 kWh. Či to bude platiť aj pre slovenský trh, zatiaľ nevieme.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Cenovo dostupný“ VW ID.2 príde na trh aj vo verzii GTI
„Cenová vojna“ už aj v SR? VW výrazne zlacňuje „skladovky“ ID.4 a ID.5
Čínske automobilky nie sú pre „Európu“ hrozbou, tvrdí šéf VW Group. Z čoho vychádza?
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

9 komentárov

Pridajte komentár