VW ID.3 nesplnil nároky, uvádza výrobca. Dôsledkom je predčasná modernizácia

3

Kompaktný elektrický hatchback VW ID.3, ktorý výrobca kedysi označoval za „Tesla-killera“, sa čoskoro dočká „vynútenej“ modernizácie. Manažérka z VW pritom nedávno vysvetlila, prečo pristúpili k tomuto kroku skôr, ako bolo pôvodne v pláne.

Volkswagen začiatkom tohto mesiaca informoval, že prvý koncernový elektromobil postavený na špecializovanej platforme pre plne elektrické vozidlá (MEB) sa onedlho dočká modernizácie, ktorá prinesie „novú úroveň kvality a dizajnu“. Model, ktorý sa začal vyrábať v roku 2019 a na trh prišiel s oneskorením kvôli softvérovým problémom (2020), sa pritom dočká zásadnejších zmien skôr, ako je zvykom.

Šéfka predaja a marketingu e-mobility divízie VW, Silke Bagschiková, aktuálne v rozhovore pre Kleine Zeitung vysvetlila, prečo sa tak stane, upozornil web Ecomento. Bagschiková pritom priznala, že model VW ID.3 nesplnil ich nároky. Z tohto dôvodu príde modernizácia o rok skôr.

Podľa manažérky z VW má súčasná generácia modelu nedostatky najmä v interiéri, v automobilke však nie sú spokojní ani s exteriérom vozidla. Taktiež uviedla, že chcú zaviesť realizované, ale aj ďalšie chystané vylepšenia, čo najskôr. A to v záujme zákazníkov.

Bagschiková priznala problémy so softvérom, ktorý bol hlavným bodom kritiky modelu Volkswagen ID.3. Počas jeho vývoja a vylepšovania sa podľa nej „učili aj s bolesťou“. To však napokon malo viesť k rýchlemu odstraňovaniu chýb. A vynovená „ID-trojka“ má priniesť najnovší softvér, ktorý funguje podľa predstáv.

Avizované vylepšenia

Volkswagen vo svojej tlačovej správe zo začiatku mesiaca uviedol: „Nový VW ID.3 potvrdzuje naše ambície v oblastiach kvality, dizajnu a trvalej udržateľnosti. Jeho dizajn je dospelejší a materiály v interiéri hodnotnejšie.“

Dočkať sa máme aj najnovšej generácie softvéru (vrátane funkcionality OTA) či rozšírenia sériovej výbavy, napr. o displej s uhlopriečkou 12″, „vyberateľnú podlahu batožinového priestoru“ a stredovú konzolu s 2 držiakmi na poháre. Prisľúbené tiež boli asistenčné systémy najnovšej generácie, ako aj jednoduchšie a komfortnejšie nabíjanie vďaka funkcii plug & charge a „inteligentnému e-plánovaču trás“.

Svetová premiéra „faceliftovaného“ VW ID.3 je naplánovaná na začiatok marca budúceho roku. Spustenie dodávok má začať v 4. štvrťroku 2023. Nemecká cena „od 43 995 €“ pritom naznačuje, že sa dočkáme nemalého zdraženia.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Plány VW Group v oblasti elektromobility zažívajú pod vedením nového šéfa veľké otrasy
Modernizovaná Tesla Model 3 sa zrejme dočká aj faceliftu. VW ID.3 dostane facelift určite
VW chystá 2 menšie lacnejšie elektromobily, e-crossover veľkosti ID.3 a skorší koniec spaľovákov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Mě trefí! Tak oni mají těžké problémy stran efektivity vozu, o sw ani nemluvě… ale budou řešit „nedostatky v interiéru a exteriéru“. Takže jiné držáčky na kafe a kliky.
    No, tak tomu říkám tah na branku, bravóóó!

    • Trochu krivdíš VW, je tam zmienka aj o „najnovšej generácii softvéru (vrátane funkcionality OTA)“! Iná otázka je, či to postačí, a za akú cenu to je! :::

      „Nemecká cena „od 43 995 €“ pritom naznačuje, že sa dočkáme nemalého zdraženia.“ ….. !

Pridajte komentár