VW ID.2 má dostáť „SUV“ variant a padla aj prvá zmienka o cene e-modelu od novej značky VW

0

Objavili sa ďalšie informácie, ktoré sa týkajú chystaných elektromobilov od koncernu VW Group. A to konkrétne „cenovo dostupného“ sub-kompaktu VW ID.2 alias ID. Golf, ako aj prvého elektromobilu úplne novej koncernovej značky Scout.

Portál Autocar prichádza s informáciou, že veľmi očakávaný menší elektromobil značky VW, s cenou začínajúcou medzi 20 000 a 25 000 €, ktorý sa zaradí pod model ID.3, dostane zrejme „vyšší“ variant, a to aj s pohonom 4×4, pričom medzi týmito modelmi bude podobný vzťah ako medzi modelmi Polo a T-Cross. Takže „pôvodný“ model by mal byť hatchbackom a ten „vyšší“ SUV alebo crossoverom.

„Vyšší“ variant modelu, ktorý by mal miesť meno ID.2 alebo ID. Golf však podľa Autocar ešte nebol definitívne schválený a je v stave zvažovania. Spomína sa pritom označenie ID. 2X. Zdroj tejto informácie ale nie je na základe článku od Autocar úplne jasný. Spomínajú sa v ňom aj vyjadrenia Ralfa Brandstättera, takže teoreticky by to mohol byť tento bývalý šéf značky Volkswagen.

volkswagen id.2

Skica budúceho „vstupného“ EV od VW. Zdroj: VW Group

Prvá zmienka o cene prvého modelu Scout

Koncern Volkswagen Group minulý rok oznámil, že založil novú spoločnosť, ktorá bude vyrábať odolné elektromobily. Tie sa budú predávať pod značkou Scout, ktorej história siaha do 60. rokov minulého storočia (VW Group získal práva na jej používanie).

Nová spoločnosť bude produkovať vozidlá postavené na úplne novej platforme so zameraním na americký trh. Prvými modelmi značky Scout budú R-SUV/RUV (odolné SUV) a pickup s rebrinovým rámom. Prednosť dostane RUV model, ktorý má ísť do výroby v roku 2026.

A aktuálne Green Car Reports na základe rozhovoru šéfa spoločnosti Scout Scotta Keogha pre Techcrunch uvádza, že prvý model značky Scout bude začínať na cene okolo 40 000 $ (cca 37 500 €), zrejme bez DPH. Pickup, ktorý bude nasledovať, má byť o niečo drahší. A nedávno spoločnosť Scout zverejnila nový teaser chystaného prvého modelu, ktorý sa bude vyrábať v Južnej Karolíne (USA):

scout ruv

Zdroj: Scout

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Cenovo dostupný“ VW ID.2 bude úplne iný. Nadviazať má na model Golf
VW Group zakladá značku Scout pre „odolné“ elektromobily
Cenovo dostupné elektromobily od Škody, VW a Seatu/Cupry poodhalili svoj dizajn

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár