VW Group zakladá značku Scout pre „odolné“ elektromobily

0

Súčasťou koncernu VW Group sa stane nová jednotka, ktorá sa bude špecializovať na odolné elektromobily predávané pod značkou Scout. Prvými modelmi budú R-SUV a pickup. „Nová“ značka má pomôcť nemeckému koncernu získať relevantný podiel na americkom trhu.

VW už dlhšie hovorí o možnom elektrickom offroade. A v ostatnej dobe spomína aj elektrický pickup. No a aktuálne Nemci potvrdili príchod týchto modelov na trh. Nečakané však je, že za nimi bude stáť novo založená spoločnosť, ktorá bude patriť pod Volkswagen Group.

Tá bude produkovať vozidlá so zameraním na americký trh, a to pod značkou Scout. Nejde pritom o „náhodný“ názov. Scout bolo totiž menom pre v USA dobre známe vozidlo (od spoločnosti International Harvester) považované za vtedajšieho (1961 – 1980) konkurenta Jeepu a predchodcu dnešných SUV. Podľa Reuters VW Group získal práva na používanie názvu Scout vďaka kúpe automobilky Navistar, ktorá bola ich vlastníkom.

Za Scoutom bude stáť nová nezávislá spoločnosť, ktorá bude navrhovať, konštruovať a vyrábať pickupy a odolné SUV (R-SUV) pre americký trh. Založená má byť tento rok ako samostatná jednotka a značka v rámci VW Group, pričom bude mať prístup k technológiám koncernu.

VW Group uvádza, že „elektrifikovaná značka Scout bude postavená na koncepcii novej technickej platformy, ktorá prinesie novú kredibilitu vozidlám typu R-SUV a pickup“. Prvé prototypy budú predstavené budúci rok, pričom finálne vozidlá sa dostanú do výroby až v roku 2026.

vw scout pickup r-suv

Zdroj: VW

Elektrifikácia je podľa VW Group príležitosťou pre vstup koncernu do atraktívneho segmentu pickupov a R-SUV. A nová značka mu má pomôcť stať sa relevantným hráčom na americkom trhu. Cieľom je pritom zisk 10-percentného podielu.

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Cenovo dostupné elektromobily od Škody, VW a Seatu/Cupry poodhalili svoj dizajn
Šéf Tesly ohlásil novú 4-motorovú verziu Cybertrucku a nové „vychytávky“
Elektrický „Hummer“ s výkonom cez 1 000 koní chystajú aj Číňania pôsobiaci v SR

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár