VW Group poodhalil dizajn elektromobilov, ktorým chce čeliť aj čínskym startupom

0

Zaujímavým tweetom sa aktuálne prezentoval šéf koncernu Volkswagen Group, Herbert Diess. Zverejnil pritom obrázky s možným dizajnom budúcich elektromobilov a poukázal aj na nádejné čínske e-mobility startupy. Taktiež upozornil na elektrifikáciu nákladnej dopravy.

Čo chcel šéf VW Group povedať tweetom „Budúcnosť bude elektrická, digitálna a autonómna – otvára tiež nové príležitosti pre dizajn. Náš koncernový šéfdizajnér Klaus Zyciora mi spolu so svojimi kolegami ukázal, ako čelíme novej konkurencii od startupov ako Xpeng, NIO, Lucid a ďalším“…?

A zverejnil pritom 4 dizajnové náčrty. Ten prvý by teoreticky mohol odkazovať na ranné skice vyvíjanej vlajkovej lode značky Volkswagen menom Trinity či nasledujúce elektromobily novej generácie, ktoré prídu po modeloch z rodiny ID.

Na druhom obrázku vidíme zrejme elektrický ťahač značky MAN. Podľa jedného z predchádzajúcich tweetov Herberta Diessa sa VW Group zjavne zameriava aj na elektrifikáciu ťažkej nákladnej a autobusovej dopravy. Veď upozornil na plány koncernovej spoločnosti Traton (predtým Volkswagen Truck & Bus), ktorá investuje do výskumu a vývoja elektromobility 1,6 mld. €.

Taktiež spomenul podporu infraštruktúry pre nákladné a ťažké úžitkové vozidlá. Uviedol pritom slová šéfa značky MAN Henrika Henrikssona, že na prepravu naprieč Európou postačí „len 1 000 špeciálnych nabíjacích bodov“.

Čo sa týka ďalších obrázkov, máme možnosť vidieť dizajn interiéru vozidla bez volantu a pedálov, čo naznačuje, že koncern Volkswagen Group považuje za svoju budúcnosť aj autonómne riadenie. Posledný obrázok zas poukazuje na prednú časť neznámeho osobného vozidla. Že by išlo o koncernový sub-kompaktný elektromobil, ktorý príde na trh v roku 2025…?

Ale čo ten odkaz na 2 úspešné čínske e-mobility startupy Nio a Xpeng či americký Lucid Motors, ktorý ešte len začína? Že by Volkswagen Group považoval dizajn modelov týchto značiek za tak dobrý a inšpiratívny, že sa mu bude snažiť konkurovať na svoje pomery odvážnejším dizajnovým jazykom…? Nuž, uvidíme zrejme neskôr, v rámci budúcich koncepčných vozidiel.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prvý obrázok elektrickej vlajkovej lode VW je symbolom novej stratégie značky
Prvý náznak dizajnu menšieho elektromobilu VW ID.2 za 20 000 €?
Koncern VW predstavil batériovú stratégiu. „Unifikovaná“ batéria má priniesť cenovo dostupné elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár