VW má chystať 3 elektrické SUV s dojazdom až 700 km. Od „lacného“ až po vlajkový model

2

Značka Volkswagen chystá široké portfólio elektromobilov, s čím majú pomôcť aj tri elektrické SUV z rôznorodých segmentov. Dočkať sa totiž máme malého „vstupného“ modelu, modelu strednej triedy a vlajkovej lode.

Autocar prichádza so správou, v ktorej na základe vyjadrení šéfa VW Thomasa Schäfera a vlastných zdrojov prináša aj nové informácie ohľadom 3 chystaných elektrických SUV značky Volkswagen. Tie by pritom mali uspokojiť potreby rôznych zákazníkov. A na tento rok sa chystá aj modernizácia modelov VW ID.4 a ID.5, ktorú má budúci rok doplniť facelift.

VW „ID. Tiguan“

Prvým z trojice nových avizovaných elektrických SUV bude model strednej triedy, ktorý sa má interne označovať ako elektrický Tiguan. Ten má mať tradičnejší a priamočiarejší dizajn ako modely ID.4 a ID.5. Vyrastie na platforme MEB+, čiže vylepšenej platforme MEB, ktorá je základom pre väčšinu elektromobilov koncernu VW Group.

Šéf VW hovorí, že tento model doplní modely ID.4 a ID.5 a nepôjde o ich náhradu. To by nemalo byť nič prekvapujúce, keďže Volkswagen „ID. Tiguan“ by mal byť o niečo väčším vozidlom. Jeho uvedenie na trh je predbežne naplánované na rok 2025.

Vstupné elektrické SUV „ID. 2X“

Po spomínanom elektrickom SUV strednej triedy má prísť na trh malé SUV, ktoré by malo byť elektrickou alternatívou k modelu VW T-Cross. Pôjde o cenovo najdostupnejšie elektrické SUV značky, ktoré bude zdá sa niečo ako SUV verziou nedávno predstaveného subkompaktného koncepčného hatchbacku VW ID. 2all.

Tento model by mal byť dostupný len s pohonom predných kolies a podľa zdrojov Autocaru má používať LFP. To nemôže byť prekvapením, keďže LFP batériami bude vybavený „súrodenecký“ hatchback, ktorý vzíde z konceptu ID. 2all. Chystané malé SUV by mohlo niesť meno Volkswagen ID. 2X a malo by byť o niečo drahšie ako hatchback, v prípade ktorého VW avizuje štartovaciu cenu nižšiu ako 25 000 €. Príchod na trh sa očakáva najskôr v roku 2026.

Vlajkové SUV s dojazdom 700 km

Na opačnom konci spektra elektrických SUV značky VW má stáť vlajkové SUV postavené na úplne novej koncernovej platforme SSP. Toto vozidlo má vzísť z projektu elektromobilu novej generácie – „Trinity„. Hovorí sa o ňom ako o prémiovom SUV/crossoveri s 800-V elektrickou architektúrou, ktorá má okrem iného priniesť podporu nabíjacieho výkonu cez 350 kW či funkciu obojsmerné nabíjania.

Volkswagen „Trinity SUV“ sa má zaradiť medzi modely Tiguan a Tuareg, pričom medzi ciele v rámci jeho vývoja majú patriť dojazd 700 km, autonómia 4. úrovne či systém pokročilých softvérových aktualizácií na diaľku (tzv. OTA). Na tento model si však ešte počkáme, keďže na trh má prísť v roku 2028.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Modernizovaný VW ID.3 sa dočkal významného zlacnenia aj na Slovensku
VW Group chystá ešte menšie a lacnejšie elektromobily „ID.1“. Základy vyvinie Škoda
VW ID.2 má dostáť „SUV“ variant a padla aj prvá zmienka o cene e-modelu od novej značky VW

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

    • Úžasný marketing VW je vždy ďaleko pred pred smutnou realitou 🙂

      Kardinálna otázka je, z čoho budú financovať svoju dlhovú službu keď sa im rúcajú predaje v Číne?

Pridajte komentár