Vozidlá Tesla s bezplatným Supercharger nabíjaním je možné kúpiť ešte do 15. januára!

0

spopAko sme vás už informovali, Tesla Motors sa rozhodla zrušiť doživotné bezplatné nabíjanie svojich elektromobilov na nabíjacích staniciach Supercharger. Platiť to malo pre všetky vozidlá zakúpené od 1. januára 2017. Tesla však posunula tento termín na 15. januára 2017.

Takže ak uvažujete o kúpe elektromobilu značky Tesla, mali by ste poponáhľať. Od druhej polovice januára prídete o veľmi slušný benefit. Majitelia, ktorí zakúpia Teslu Model S alebo Model X po tomto termíne, dostanú každoročne bezplatný kredit 400 kWh. To vystačí zhruba na 1 600 km dojazd. Po jeho prečerpaní, bude každé ďalšie nabíjanie na Superchargeroch spoplatnené.

SÚVISIACE ČLÁNKY: Tesla zavádza systém kreditov pre Supercharger

Výšku poplatku zatiaľ automobilka nezverejnila. Podľa slov Elona Muska sa bude jednať o „malý poplatok“. Prístup na k nabíjačkám sa bude kupovať prostredníctvom kreditného systému. Podobne ako v prípade nabíjania telefonickej karty. Zarobené peniaze plánuje Tesla použiť na ďalšie budovanie nabíjacej infraštruktúry. Spoločnosť plánuje jej masívne rozširovanie, a to predovšetkým kvôli Tesle Model 3. Do konca roka 2018 by sa malo objaviť na cestách vyše pol milióna týchto vozidiel.

nove tesla supercharger europa

Plánovaná sieť staníc Supercharger pre rok 2017. Zdroj: Tesla Motors

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Plán výstavby staníc Tesla Supercharger v Európe, dočká sa aj Bratislava
Nová generácia nabíjačiek Tesla Supercharger by mohla priniesť plné nabitie za 5 až 10 minút

Pripomíname, že zrušenie bezplatného prístupu sa nevzťahuje na automobily zakúpené pred 15. januárom 2017. Ich majitelia majú garantované doživotné voľné nabíjanie na nabíjačkách Tesla Supercharger po celom svete.

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár