Voyah Dream má slovenskú cenu. Je to jeden z najdrahších elektromobilov z Číny

10

Prémiové 7-miestne elektro-MPV Voyah Dream už má slovenský cenník a čoskoro bude dostupné na našom trhu. Ide pritom o jeden z najdrahších čínskych elektromobilov na európskom trhu.

Voyah Dream pojme vďaka usporiadaniu sediel 2+2+3 siedmich cestujúcich a ponúka rozmery 5 315 x 1 985 x 1 800 x 3 200 mm (dĺžka x šírka x výška x rázvor). Za 3. radom sedadiel nájdeme batožinový priestor s objemom 427 l a ďalších 40 l sa ukrýva vpredu v rámci tzv. „frunku“.

Na našom trhu bude minimálne spočiatku dostupná jediná verzia, ktorá ponúkne pohon oboch náprav (AWD), výkon 320 kW, krútiaci moment 620 Nm, maximálnu rýchlosť 200 km/h či zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,9 s. Značka Voyah patriaca pod koncern Dongfeng pritom tvrdí, že ide o najrýchlejšie sériovo vyrábané plne elektrické MPV na svete z hľadiska zrýchlenia z 0 na 100 km/h.

O dopovanie elektromotorov sa stará batéria s kapacitou 108,7 kWh. Na webe slovenského importéra nájdeme ohľadom dojazdu len hodnotu na základe čínskeho „optimistického“ cyklu CLTC, a to 605 km. Zdá sa teda, že dojazd na základe v Európe používaného cyklu WLTP zatiaľ nebol homologovaný.

Jedným zo sklamaní v prípade modelu Voyah Dream môže byť rýchlosť nabíjania. Z 20 na 80 % to má trvať až cca 60 min, na čo nie sme v prípade moderných elektromobilov zvyknutí. Jednou z príčin je zrejme aj maximálny nabíjací výkon 120 kW, ktorý je nízky najmä s ohľadom na kapacitu batérie.

Prémiový interiér

Hodnota tohto elektrického MPV má zrejme spočívať najmä v komforte pre cestujúcich, čoho dôkazom môže byť luxusný interiér. V rámci neho nájdeme napr. vyhrievané a masážne sedadlá v prvom a druhom rade, vzduchové odpruženie, zvukový systém DYNAudio, pokročilý čipset Qualcomm 8155 s podporou 5G, technológiu rozpoznávania tváre vodiča pre bezproblémovú autentifikáciu a personalizované nastavenia, rozpoznávanie gest, bezdrôtové aktualizácie softvéru (OTA) či systém autonómnej jazdy 2. úrovne, vrátane parkovania na diaľku.

Model Dream má byť tiež prvým MPV s funkciou „Magic Carpet“. „Vďaka tejto revolučnej funkcii je jednotlivé tlmenie CDC tlmiča aktívne menené podľa potreby, čo výrazne zlepšuje rovnováhu pri zatáčaní a zaručuje stabilitu prevádzky,“ uvádza výrobca.

Aktuálne sme spoznali aj cenu modelu Voyah Dream pre slovenský trh. A tá je naozaj „prémiová“. Slovenský importér si totiž za tento model pýta 119 990 €. Ide tak o jeden z najdrahších čínskych elektromobilov dostupných na európskom trhu. A na Slovensko má doraziť „o mesiac“.

Zverejnená bola tiež záruka. Na vozidlo sa poskytuje „rozšírená záruka“ 2+3 roky alebo 100 000 km, na batériu 2+6 rokov alebo 150 000 km a „na prehrdzavenie karosérie“ 2+8 rokov.

Zdroj: Dongfeng

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Na Slovensko prichádza nová čínska značka elektromobilov – Voyah. Aké modely očakávať?
Bloomberg porovnal čínske a európske ceny vybraných čínskych elektromobilov
EÚ spúšťa vyšetrovanie čínskych elektromobilov z hľadiska možných nekalých subvenčných praktík
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

10 komentárov

 1. Premiove auto za premiovu cenu, no myslim si ze Mercedes s jeho osobnymi dodavkami to nebude mat lahke.
  Skoda tej vysokej ceny. V Cine je podstatne lacnejsi.

 2. v debilite co sa tyka prednej masky uz prekonali aj bmw… a to uz je co povedat… u nas nastastie nepredajny srot, takze tato zruda tu nebude strasit na cestach…

  • Už jedno či čínske alebo iné hlavne že si kúpim Elektroauto takú propagandu na elektroauta to máte od šéfa nemeckej propagandy Gebelsa dobre sa učíte

 3. Mne sa páči.
  Ideálne rodinné auto.
  Na dovolenku ako v bavlnke.
  A ešte keď bude šoférovať žena a ja na gaučíku relax.
  Ale tá cena…

Pridajte komentár