Volvo hlási veľký záujem o svoj prvý elektromobil XC40 Recharge

0

Automobilka Volvo spustila knihu objednávok na svoj prvý plne elektrický model Volvo XC40 Recharge, pričom oznámila, že eviduje veľký záujem zo strany zákazníkov.

Je tomu približne štvrťrok, čo Volvo predstavilo svoje elektrické SUV nižšej strednej triedy. Podľa švédskej automobilky odvtedy prejavili záujem o vozidlo desaťtisíce zákazníkov. A nedávne otvorenie objednávok na vybraných trhoch prinieslo niekoľko tisíc záväzných objednávok.

Volvo pritom pripomína, že ešte nejde o formálny začiatok predaja a že výroba a prvé dodávky budú spustené koncom tohto roka. Automobilka tiež potvrdila špecifikácie, ktoré zverejnila pri príležitosti predstavenia svojho prvého elektromobilu.

To znamená, že Volvo XC40 Recharge ponúkne výkon 300 kW, vďaka čomu zrýchli z 0 na 100 km/h len za 4,9 s. Disponuje pritom ťažnou silou 1 500 kg. Batéria vozidla dosahuje kapacitu 78 kWh a má zabezpečiť dojazd viac ako 400 km (WLTP).

Čo sa týka nabíjania, Volvo XC40 Recharge podporuje rýchlonabíjanie max. výkonom 150 kW. Na príslušnej nabíjacej stanice sa nabije z 10 na 80 % cca za 40 min. „Doma“ to z 0 na 80 % zvládne najrýchlejšie za 5,5 hodiny (11 kW).

„Elektrické“ ambície

Spoločnosť Volvo tiež oznámila, že zákazníci majú záujem aj o jej plug-in hybridné modely. V roku 2019 predala celkovo 46 000 vozidiel s týmto druhom pohonu. To predstavuje 23 % medziročný rast a viac ako 2-násobný počet v porovnaní s rokom 2017.

V poslednom kvartáli minulého roka bolo v rámci európskeho trhu každé piate predané Volvo plug-in hybridné. Švédska automobilka má však v oblasti elektromobility podstatne väčšie ambície. Do roku 2025 majú totiž tvoriť plne elektrické vozidlá polovicu globálnych predajov značky, pričom zvyšok majú pokryť hybridy.

Zdroj: Volvo

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo hovorí, že Tesla Model 3 ovplyvnila ich prvý elektromobil
Švédsky konkurent Tesly Model 3 dostal prvé cenovky
Volvo sa pridáva k Tesle a ďalším. Predstavilo elektrický ťahač, ale bez kabíny

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár