Elektrický sedan Volvo Polestar 2 má byť cenovo konkurencieschopný Tesle Model 3

0

Elektromobil Polestar 2 za zaradí do rovnakej triedy ako Tesla Model 3. Šéf prémiovej elektrickej značky Polestar, ktorá patrí pod Volvo, aktuálne prezradil nové informácie o chystanom modeli.

Prvým vozidlom značky Polestar, ktorý vstúpi do výroby v roku 2019, bude plug-in hybrid s najväčším elektrickým dojazdom na svete, Polestar 1. Nasledujúce modely výrobcu však budú už len plne elektrické. Vrátane elektrického sedanu strednej triedy Polestar 2, ktorého sa dočkáme v roku 2020.

Nové informácie o tomto zaujímavom elektromobile prezradil portálu Insideevs Greg Hembrough, ktorý je šéfom automobilky pre Severnú Ameriku. Ten by mal disponovať dojazdom 480 km, pravdepodobne podľa realistického testovacieho cyklu EPA. Vozidlo bude odhalené koncom marca.

Cenovo konkurencieschopné

Polestar 2 bude podľa jeho slov 4-dverovým 5-miestnym sedanom typu fastback. Veľkosťou sa má zaradiť k modelom ako Tesla Model 3, Audi A4 alebo BMW 3. Jednať sa bude teda o prémiovú strednú triedu. Hembrough nechcel konkretizovať cenu vozidla, povedal však, že bude v rámci segmentu konkurencieschopné.

Viacero variantov

Prevádzkový riaditeľ značky Polestar Jonathan Goodman, spomínal v lete v prípade pripravovaného sedanu ceny v rozsahu 34 000 až 57 000 €. Z toho vyplýva, že Polestar 2 bude dostupný vo viacerých variantoch, čo potvrdil aj Hembrough. Tie sa budú líšiť pohonnými jednotkami a kapacitou batérií.

Svieži a prekvapujúci dizajn

Greg Hembrough hovorí, že dizajn elektrického sedanu bude osviežujúci a prekvapujúci, ale nie polarizujúci. V tejto súvislosti poukázal na model Jaguar I-Pace, ktorý podľa neho ľudia buď milujú, alebo ho považujú za mimozemšťana.

Dizajn má niesť „švédsky rukopis“, čo by mohlo naznačovať dizajnový jazyk materského Volva. Podľa skorších správ by mal Polestar 2 vychádzať z konceptu Volvo 40.2 (viď obrázky hore). Rozhodne by sme neboli proti, nakoľko sa jedná o v skutku vydarený koncepčný model.

Jedinečné technológie

Vozidlo má dostať do vienka aj jedinečný štýl a vlastnosti, ktoré nenájdeme nikde inde. Bude sa jednať o prvé auto, ktorého rozhranie bude postavené na základoch technológie Google Android. Medzi kľúčové budú patriť Google mapy a Google asistent.

Servis stlačením virtuálneho tlačidla

Polestar 2 bude možné objednať online, pričom testovaciu jazdu bude možné uskutočniť v rámci kioskov značky Polestar. Základ predajnej a servisnej siete bude pozostávať z dílerov Volvo, zákazníci však s nimi nemusia prísť vôbec do kontaktu. V prípade potreby servisu či prehliadky stačí stlačiť tlačidlo v mobilnej aplikácii a vozidlo bude vyzdvihnuté a vrátené v rámci vášho domova.

Zdroj titulnej fotografie: Autocarweek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo Polestar 1: Plug-in hybrid s najväčším dojazdom na svete dostal cenovku
Volvo XC40 bude prvým elektromobilom švédskej značky
Volvo poodhalilo svoj elektrický ťahač. Bude konkurovať Tesle Semi?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár