Malé elektrické Volvo s „príjemnou cenou“ odhalilo prvé špecifikácie aj svoj vzhľad

5

Automobilka Volvo postupne poodhaľuje svoj najmenší elektromobil Volvo EX30. A aktuálne sme spoznali prvé špecifikácie tohto subkompaktného crossoveru a vďaka „uniknutým“ fotografiám z časti aj jeho vzhľad.

Volvo už pred rokmi uviedlo, že sa začína transformovať na čisto elektrickú značku. A k tomu mu pomôže aj chystaný elektrický crossover EX30, ktorý sa zaradí do segmentu B, kde nájdeme napr. Hyundai Kona Electric či viacero modelov od koncernu Stellantis ako Peugeot e-2008.

Ešte pred jeho oficiálnym predstavením, ktoré prebehne 7. júna, prezradil vedúci centra udržateľnosti spoločnosti Volvo, Anders Nyth, prvé špecifikácie modelu, ktorý vyrastie na dedikovanej e-platforme SEA od materského koncernu Geely, informoval Autocar.

Nyth uviedol, že Volvo EX30 bude v ponuke s pohonom zadnej nápravy aj oboch náprav. A na výber bude aj z 2 batérií, ktoré sa odlišujú nielen kapacitou, ale aj chémiou. Menšia LFP batérie má kapacitu 51 kWh, väčšia NMC batéria 69 kWh. Čo sa týka dojazdu, spomína sa 480 km. Ten pravdepodobne ponúkne verzia s NMC batériou a pohonom zadnej nápravy.

Autocar na základe vyjadrení šéfa Volva Jima Rowana tiež informuje, že švédska značka chystá pre model EX30 špeciálny model predplatného, aby prilákala mladších zákazníkov. Mesačné predplatné má byť pritom za „prijateľne nízku cenu“. Rowan ohľadom celkovej ceny ešte začiatkom tohto roka tiež uviedol, že tá bude „príjemná“, informoval Electrek.

Sme veľmi zvedaví nielen na túto „príjemnú cenu“, ale napr. aj na vzhľad avizovanej novinky. Istú predstavu si však už môžeme urobiť, a to na základe uniknutej fotografie a teaserov od Volva.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volvo sa mení na „elektromobilku“. Chce zabezpečiť dojazd 1000 km a rýchle nabíjanie
Vyrovnanie cien elektromobilov a spaľovákov je podľa Volva blízko. Honda a Renault nesúhlasia
Slovenská továreň Volva bude používať technológiu „megacastingu“ ako Tesla

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Neviem, či šéf Volva Jim Rowan vie koľko stojí chlieb, pečivo a mlieko v obchode, a čo je pre bežného občana „príjemná“ cena !!! ………………..

  2. Keďže VW tvrdí že „Dostupné elektro“ je cca 25 tis. A ešte aj Čína vidí „lacné“ elektro ako auto čo stojí 32 tis… No neviem.

    • Presne. Ja tiez.. 🙁 a hovby som sa dozvedel ako z nejakeho bulvaru.. Tieto clanky – resp aspon nadpisy tu fakt nepotrebujeme. Dakujem za pochopenie pan redaktor.

Pridajte komentár