Elektromobil Volvo 360c má konkurovať letom na krátku vzdialenosť

0

Koncept autonómneho elektromobilu Volvo 360c má byť komfortnejšou alternatívou k letom na krátku vzdialenosť. Jeho konfigurovateľný interiér sa prispôsobí vašim potrebám.

Automobilka Volvo ponúka riešenie, ktoré má nahradiť čoraz zdĺhavejšie a nepohodlnejšie cestovanie lietadlom. Bezpečnostné kontroly a čakacie rady na odbavenie nie sú ničím príjemným a oberajú nás o drahocenný čas, ktorý sa dá využiť oveľa efektívnejšie či zmysluplnejšie.

V budúcnosti plánuje Volvo ponúkať vozidlo využiteľné pre spôsob dopravy, ktorá by mala byť alternatívou k lietaniu na krátke vzdialenosti. A to bez jej typických neduhov. Autonómny koncept Volvo 360c nám dáva pohľad na to, ako si to švédska automobilka predstavuje. A to aj vďaka konfigurovateľnému interiéru.

Auto ako posteľ, kancelária či obývačka

Vozidlo môžete využiť ako pojazdnú posteľ, mobilnú kanceláriu, obývaciu izbu či priestor pre zábavu. A to s dôrazom na čo najväčší individuálny komfort. Takže žiadna preplnená paluba lietadla s množstvom potenciálnych rušivých elementov.

Autonómne jazdenie neprinesie len viac bezpečnosti v rámci premávky, ale aj novej obchodné modely. Tie umožnia spotrebiteľom využiť čas strávený vo vozidle zmysluplnejšie. Budú v ňom môcť robiť to, čo chcú,“ hovorí Hakan Samuelsson,“ šéf automobilky Volvo.

Náhrada letov do 300 km

Volvo hovorí o svojej vízii cestovania ako o „potenciálnom lukratívnom konkurentovi“ pre lety na krátke vzdialenosti, a to najmä do 300 km. To jest ako let z Bratislavy do Košíc. Cestovanie autonómnym elektromobilom má priniesť tiché, komfortné cestovanie bez preťažení a turbelencií, ako aj zdĺhavých vybavovačiek na letiskách.

Pravdepodobne aj lacnejšia alternatíva

Navyše môžeme predpokladať, že toto všetko dostaneme za oveľa nižšie náklady. Veď elektrina potrebná na dojazd 300 km stojí vo všeobecnosti okolo 6 €. Pri rýchlejšej jazde a menej aerodynamickejšom vozidle počítajme s dvojnásobkom. Takže aj v prípade využitia prepravnej služby s adekvátnou maržou, môže vyjsť takéto cestovanie podstatne lacnejšie ako v prípade leteckej prepravy.

SÚVISIACE ČLÁNKY (pokračovanie nižšie):
Ohrozí elektrické Volvo XC40 svojou cenou Teslu Model Y?
Volvo Polestar 2: Spoznali sme prvé špecifikácie konkurenta Tesly Model 3
Mercedes-Benz EQC: Prvé elektrické SUV stuttgartskej značky predstavené

Zdroje: Volvo, Carscoops, titulná fotografia: Volvo   

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár