Ocenený slovenský startup Voltia dodá DPD až 100 svojich elektromobilov

1

Dcéra logistickej spoločnosti DPD, francúzsky prepravca Chronopost, si objednala 100 vozidiel slovenskej firmy Voltia. Modely Voltia eNV200 Maxi budú slúžiť na bezemisný rozvoz balíkov v rámci Paríža.

Slovenská spoločnosť Voltia, ktorá vznikla osamostatnením sa od známeho prevádzkovateľa nabíjacích staníc Greenway, sa špecializuje na oblasť firemnej mestskej elektromobility. A práve v týchto dňoch získala svoju najväčšiu zákazku. Až 100 jej elektromobilov Voltia eNV200 Maxi totiž poputuje francúzskej spoločnosti Chronopost, ktorý patrí pod DPD. Voltia pomáha firmám pri elektrifikácii ich vozového parku.

Elektromobily Voltia

Spoločnosť Voltia sa zameriava hlavne na konverzie elektrického modelu Nissan e-NV200. Upravuje ho pre potreby spoločností, ktoré hľadajú kompaktné dodávky vhodné pre mestskú logistiku.

voltia env200

Oproti pôvodným modelom Nissan e-NV200 disponujú verzie Voltia eNV200 väčším úložným priestorom, väčšou nosnosťou a praktickejším prístupom k prepravovanému tovaru. V ponuke Voltie sú dva modely, ktoré sa líšia objemom úložného priestoru (6 a 8 m³). Ich nosnosť je 580 kg a o komfortný prístup k nákladu a starajú aj bočné posuvné dvere.

voltia env200

Elektromobily Voltia v súčasnosti využívajú zákazníci z Rakúska, Českej republiky, Estónska, Francúzska, Nemecka, Holandska, Slovenska, Ukrajiny a Veľkej Británie.

voltia env200

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Projekt CEUC prinesie Slovensku osem 350 kW nabíjacích staníc | MAPA
Veľký výrobca elektromobilov uvažuje o výstavbe nového závodu pri Košiciach
Slovenský Greenway uvádza u nás do prevádzky 5 nových rýchlonabíjacich staníc

Voltia v TOP 10 startupov

Voltia sa môže pochváliť pomerne čerstvým úspechom v rámci súťaže startupov v oblasti mobility, European Startup Prize. Dostala sa totiž do TOP 10, a to ako jediná spoločnosť zo strednej a východnej Európy. Gratulujeme a želáme ďalšie úspechy, ako aj podobné zákazky.

Zdroj: Voltia

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár