Slovenský výrobca elektrických dodávok Voltia oslavuje míľnik

4

Slovenská spoločnosť Voltia sa pochválila 150. vyrobenou elektrickou dodávkou. A čoskoro ich bude mať oveľa viac, keďže nemá núdzu o objednávky. Kto patrí medzi jej zákazníkov?

Ocenený startup

Voltia je na trhu len krátku dobu a už sa môže pochváliť zaujímavými úspechmi. Začiatkom roka sa dostala do TOP 10 v rámci súťaže startupov v oblasti mobility, European Startup Prize. A to ako jediná spoločnosť zo strednej a východnej Európy.

Svoj prvý elektromobil vyvinula a certifikovala len minulý rok, pričom aktuálne odovzdala jednému zo svojich zákazníkov jubilejné 150. vozidlo. Jej ľahké úžitkové dodávky Voltia eNV200 vychádzajú, ako už názov napovedá, z elektromobilu Nissan e-NV200.

Praktickejší Nissan e-NV200

Upravené elektrické dodávky slovenskej spoločnosti však disponujú väčším úložným priestorom, väčšou nosnosťou a praktickejším prístupom k prepravovanému tovaru. V ponuke Voltie sú dva modely, ktoré sa líšia objemom úložného priestoru (6 a 8 m³). Ich nosnosť je 580 kg a o komfortný prístup k nákladu a starajú aj bočné posuvné dvere.

Bezemisné doručovanie v rámci miest

Modely Voltia eNV200 6m3 a Voltia eNV200 8m3 sa tešia najmä priazni kuriérskych spoločností, nakoľko tie začínajú pomaly prechádzať na elektrické vozidlá. A to hlavne v rámci tzv. “Last mile delivery”, teda doručovania tovaru na poslednú míľu.

Kvôli vznikajúcim bezemisným či nízkoemisným zónam v centrách miest v podstate čoskoro ani nebudú mať na výber. Slovenský startup má tak veľmi dobré vyhliadky do budúcnosti. A svedčia o tom aj nové kontrakty. Aktuálne eviduje Voltia 300 objednávok, pričom o ďalších stovkách rokuje.

V službách DPD, DHL či národných pôšt

Elektromobily Voltia je možné v súčasnosti stretnúť na cestách v 10 krajinách. A to napríklad v mestách Londýn, Paríž, Nice, Marseille, Dortmund, Kyjev, Tallinn, Ostrava a aj v domovskej Bratislave. Medzi jej najvýznamnejších klientov patria spoločnosti ako DPD, DHL, Chronopost (patrí pod Francúzsku poštu), Menzies Distribution UK či Slovenská pošta.

voltia env200

Zdroj: Voltia

„Vyrobenie nášho 150. vozidla je pre nás skutočným míľnikom, avšak toto je len začiatok. Už teraz evidujeme objednávku na ďalších 300 vozidiel a rokujeme o dodaní ďalších stoviek kusov. Sme veľmi hrdí, že naše vozidlá sa v metropolách západnej Európy spolupodieľajú na zmene na bezemisnú kuriérsku službu” povedal Juraj Ulehla, spoluzakladateľ spoločnosti VOLTIA.

voltia elektromobily

Zdroj: Voltia

Zdroj: Tlačová správa, titulná fotografia: Voltia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla uvažuje o spolupráci s Mercedes-Benz na elektrickej dodávke
VW predstavil dodávkovú verziu reinkarnovaného “Hippies” vanu I.D. Buzz
Spoločnosť UPS predstavila vlastnú elektrickú dodávku “ušitú” na mieru

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

    • neupravuju nadstavby. to auto sa kompletne v cagro-časti rozreze, dostane novy ram, kovove predlzenie a novu strechu., takze je to v podstate vyrobca.
      Upravca by bol, keby menil dvere alebo domontoval nejake ine diely do existujucej verzie.

      • No áno, ale je to zavádzajúce povedať, že výrobca. Predsa len kúpia to auto od Nissanu, ktoré prerabaju. Takže prosím vás, prestaňte písať výrobca elektrických dodávok. V každom prípade je super, že zviditelnuju Slovensko, ale písať od výrobe, je ukrutne prehnané.

Pridajte komentár

 Staňte sa fanúšikom

Odber noviniek (raz za týžden)

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov

 

Odoslané!