Slovenský výrobca elektrických dodávok Voltia oslavuje míľnik

5

Slovenská spoločnosť Voltia sa pochválila 150. vyrobenou elektrickou dodávkou. A čoskoro ich bude mať oveľa viac, keďže nemá núdzu o objednávky. Kto patrí medzi jej zákazníkov?

Ocenený startup

Voltia je na trhu len krátku dobu a už sa môže pochváliť zaujímavými úspechmi. Začiatkom roka sa dostala do TOP 10 v rámci súťaže startupov v oblasti mobility, European Startup Prize. A to ako jediná spoločnosť zo strednej a východnej Európy.

Svoj prvý elektromobil vyvinula a certifikovala len minulý rok, pričom aktuálne odovzdala jednému zo svojich zákazníkov jubilejné 150. vozidlo. Jej ľahké úžitkové dodávky Voltia eNV200 vychádzajú, ako už názov napovedá, z elektromobilu Nissan e-NV200.

Praktickejší Nissan e-NV200

Upravené elektrické dodávky slovenskej spoločnosti však disponujú väčším úložným priestorom, väčšou nosnosťou a praktickejším prístupom k prepravovanému tovaru. V ponuke Voltie sú dva modely, ktoré sa líšia objemom úložného priestoru (6 a 8 m³). Ich nosnosť je 580 kg a o komfortný prístup k nákladu a starajú aj bočné posuvné dvere.

Bezemisné doručovanie v rámci miest

Modely Voltia eNV200 6m3 a Voltia eNV200 8m3 sa tešia najmä priazni kuriérskych spoločností, nakoľko tie začínajú pomaly prechádzať na elektrické vozidlá. A to hlavne v rámci tzv. „Last mile delivery“, teda doručovania tovaru na poslednú míľu.

Kvôli vznikajúcim bezemisným či nízkoemisným zónam v centrách miest v podstate čoskoro ani nebudú mať na výber. Slovenský startup má tak veľmi dobré vyhliadky do budúcnosti. A svedčia o tom aj nové kontrakty. Aktuálne eviduje Voltia 300 objednávok, pričom o ďalších stovkách rokuje.

V službách DPD, DHL či národných pôšt

Elektromobily Voltia je možné v súčasnosti stretnúť na cestách v 10 krajinách. A to napríklad v mestách Londýn, Paríž, Nice, Marseille, Dortmund, Kyjev, Tallinn, Ostrava a aj v domovskej Bratislave. Medzi jej najvýznamnejších klientov patria spoločnosti ako DPD, DHL, Chronopost (patrí pod Francúzsku poštu), Menzies Distribution UK či Slovenská pošta.

voltia env200

Zdroj: Voltia

„Vyrobenie nášho 150. vozidla je pre nás skutočným míľnikom, avšak toto je len začiatok. Už teraz evidujeme objednávku na ďalších 300 vozidiel a rokujeme o dodaní ďalších stoviek kusov. Sme veľmi hrdí, že naše vozidlá sa v metropolách západnej Európy spolupodieľajú na zmene na bezemisnú kuriérsku službu“ povedal Juraj Ulehla, spoluzakladateľ spoločnosti VOLTIA.

voltia elektromobily

Zdroj: Voltia

Zdroj: Tlačová správa, titulná fotografia: Voltia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla uvažuje o spolupráci s Mercedes-Benz na elektrickej dodávke
VW predstavil dodávkovú verziu reinkarnovaného “Hippies” vanu I.D. Buzz
Spoločnosť UPS predstavila vlastnú elektrickú dodávku “ušitú” na mieru

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

    • neupravuju nadstavby. to auto sa kompletne v cagro-časti rozreze, dostane novy ram, kovove predlzenie a novu strechu., takze je to v podstate vyrobca.
      Upravca by bol, keby menil dvere alebo domontoval nejake ine diely do existujucej verzie.

      • No áno, ale je to zavádzajúce povedať, že výrobca. Predsa len kúpia to auto od Nissanu, ktoré prerabaju. Takže prosím vás, prestaňte písať výrobca elektrických dodávok. V každom prípade je super, že zviditelnuju Slovensko, ale písať od výrobe, je ukrutne prehnané.

Pridajte komentár