„Slovenské“ elektro-dodávky Voltia mali dosiahnuť historický míľnik ohľadom ceny lízingu

0

Slovenská spoločnosť Voltia, ktorá sa špecializuje na prestavby elektrických dodávok od Nissanu, oznámila „historický míľnik“. Jej dodávky majú byť totiž na lízing lacnejšie ako porovnateľné naftové vozidlá.

Voltia hovorí o mesačných lízingových nákladoch nižších ako 550 €, a to aj vďaka spolupráci s „troma poprednými európskymi leasingovými spoločnosťami“. Napríklad jeden z jej modelov, ktorý Nissan nedávno začal predávať priamo pod svojou značkou, Nissan e-NV200 XL Voltia, má vyjsť na 550 € mesačne.

Do tejto sumy sú zahrnuté aj náklady na elektrinu, poistenie a údržbu. V rámci jednotlivých trhov sa môže táto cena jemne líšiť, a to v závislosti od „technických údajov vozidla a dotácií“. Porovnateľné naftové vozidlá majú podľa Voltie vyjsť na 300 až 350 € mesačne + 250 až 300 € mesačne za palivo a ďalšie veci, ktoré umožňujú mesačný nájazd 2 000 km.

„Dlhšia životnosť a spoľahlivosť“

Slováci tiež uvádzajú, že vo všeobecnosti platí, že čím je lízingová zmluva dlhšia, tým nižšia je mesačná splátka. Na základe vlastných historických dát a prieskumu trhu sa pritom zistilo, že ľahké úžitkové vozidlá s elektrickým pohonom majú podstatne dlhšiu životnosť a vyššiu spoľahlivosť ako spaľovacie vozidlá.

Aj vďaka tomu mohli lízingové spoločnosti znížiť mesačné splátky a „podliezť“ ceny „dízlov“. Taktiež to umožnilo predlžiť dobu lízingu zo 4 na 6 či dokonca 8 rokov. Používanie ľahkého úžitkového vozidla s elektrickým pohonom má byť preto v porovnaní s naftovými ekvivalentmi výrazne lacnejšie už od prvého dňa.

Na elektrické dodávky Voltia Van sa pritom vzťahuje rovnaká záruka ako na pôvodné vozidlo Nissan e-NV200. Tzn. 5 rokov alebo 100 000 km, resp. 8 rokov alebo 160 000 km na batériu s kapacitou 40 kWh.

Dodávky Voltia

Upravené elektrické dodávky slovenskej spoločnosti Voltia sa od japonského originálu líšia väčším úložným priestorom, väčšou nosnosťou a praktickejším prístupom k prepravovanému tovaru. V ponuke spoločnosti Voltia sú dve verzie s rôznym objemom úložného priestoru – 6 a 8 m³. To má predstavovať až 2-násobnú hodnotu oproti ostatným elektromobilom v tejto triede. Ich nosnosť je 580 kg.

voltia env200

Zdroj: Voltia

voltia env200

Zdroj: Voltia

Cena vozidiel začína na sume 37 900 €. Voltia uvádza priemerný dojazd cez 200 km a nabitie prostredníctvom AC wallboxu za 7,5 hodiny – vďaka 6,6 kWh palubnej nabíjačke. K dispozícii je aj príplatkové rýchlonabíjanie (na 80 % za 40 až 60 min).

voltia env200

Zdroj: Voltia

Zdroj: Voltia

SÚVISIACE ČLÁNKY:
„Slovenské“ elektro-dodávky sa osvedčili v rámci londýnskeho e-mobility projektu
Nissan a slovenská Voltia spoločne uvádzajú na trh „novú“ elektrickú dodávku
„Slovenské“ elektrické dodávky Voltia sa budú montovať aj vo Veľkej Británii

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár