Volkswagen vybaví svoje nabíjacie stanice batériami Tesla Powerpack

0

Automobilka Volkswagen nasadí v rámci svojej nabíjacej siete Electrify America priemyselné batérie Tesla Powerpack. Tie majú pomôcť optimalizovať výkon, znížiť prevádzkové náklady a udržať ceny za nabíjanie.

Volkswagen sa v rámci dohody ohľadom škandálu „Dieselgate“ zaviazal, že v priebehu 10 rokov investuje v USA do rozvoja nabíjacej infraštruktúry 2 miliardy $. Súčasťou jeho americkej siete Electrify America sú pritom aj ultra-rýchle nabíjacie stanice s výkonom 350 kW.

Viac ako 100 z nich dostane podporu vo forme kapacitne veľkej a výkonnej batérie Tesla Powerpack. Tá disponuje kapacitou 350 kWh a výkonom 210 kW. Jej úlohou bude zníženie poplatkov za odber elektriny.

A to tak, že batéria sa bude nabíjať v čase, kedy sú poplatky za odber nižšie. A v čase špičky, kedy je elektriny najdrahšia, si bude nabíjacia stanica vypomáhať „lacnou“ energiou z batérie. Takýmto spôsobom je možné efektívnym spôsobom riadiť tok energie a znižovať prevádzkové náklady staníc, čo by malo minimálne udržať súčasné ceny za nabíjanie.

Electrify America

Zdroj: Electrify America

Powerpack je prirodzenou voľbou

Tesla Powerpack je prirodzenou voľbou, vzhľadom na globálne odborné znalosti spoločnosti v oblasti vývoja batériových úložísk a nabíjania elektromobilov,“ povedal Giovanni Palazzo, výkonný riaditeľ spoločnosti Electrify America. Prevádzkový šéf spoločnosti Brandon Jones pre Reuters dodal, že rokujú o nasadení ďalších batériových úložísk.

Hybrid nabíjacej stanice a batérie

Zaujímavosťou je, že Volkswagen pomerne nedávno predstavil mobilnú nabíjaciu stanicu. Tá pritom obsahuje batériu s kapacitou 360 kWh a dokáže nabíjať až 4 vozidlá naraz (2 x AC a 2 x DC). DC výstup umožňuje nabíjanie výkonom 100 kW. Jej masová výroba má byť zahájená budúci rok.

Sme zvedaví, či ju VW dokáže využiť v rámci svoje americkej siete nabíjacích staníc, aj keď sa jedná o iný typ zariadenia, ktoré je primárne určené na iné účely ako Tesla Powerpack.

Stacionárne batérie sú pre Teslu veľkou príležitosťou

Počas konferenčného hovoru s analytikmi sa Elon Musk vyjadril, že „stacionárne skladovanie energie“ je pre Teslu veľkou príležitosťou. Očakáva, že tento druh priemyslu bude rásť 2-krát rýchlejšie ako automobilový priemysel. A to dlhodobo.

Zdroje: Electrify America (vrátane titulnej fotografie), Reuters

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najväčšia batéria sveta od Tesly ušetrila Južnej Austrálii za rok 25 mil. €
VW potvrdil “lacný” elektromobil a zdieľanie elektrickej platformy MEB
Záhada okolo nového produktu Tesla objasnená. “Megapack” je gigantickou batériou

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár