Šéf VW: Tesla je lídrom, my však máme zbrane na jej porazenie

3

Šéf koncernu Volkswagen Group, Herbert Diess, sa nedávno vyjadril k spoločnosti Tesla. Uznal jej aktuálne postavenie, avšak dodal, že jeho spoločnosť má v rukách tromfy, vďaka ktorým Teslu porazí.

Herbert Diess v rozhovore pre Welt čelil aj otázkam, ktoré súviseli s Teslou. Na jej adresu povedal, že je priekopníkom v oblasti elektrických vozidiel a že ženie Volkswagen dopredu, a to hneď v niekoľkých oblastiach.

Tesla sa potýkala v rámci prvého kvartálu 2019 s problémami, ktoré sa týkali najmä dodávok Tesly Model 3 do Európy a Číny. Nepomohol jej ani pokles predaja modelov S a X a splatenie konvertibilných dlhopisov (920 mil. $). To viedlo k jej štvrťročnej strate vo výške 702 mil. $.

Tesla je pre VW motiváciou

Diess v súvislosti s hospodárskymi výsledkami Tesly povedal: „Dúfam, že Tesla prežije, pretože je pre nás samozrejme impulzom a motiváciou.“ Potom dodal, že Tesla má vedúce postavenie na trhu s elektromobilmi, ale že jej náskok určite nie je neprekonateľný.

Podľa neho má tiež Tesla, ako malá špecializovaná spoločnosť, určité výhody. A to najmä v oblasti batérií a technológií autonómneho riadenia. Volkswagen má však vraj niekoľko vlastných silných stránok, ktoré mu pomôžu v konkurenčnom boji s kalifornskou spoločnosťou.

„My vyhráme“

„Sme veľkí, sme globálni a máme výhody v podobe škálovania, budovania tovární a obchodnej stránky. To bude naša šanca v najbližších rokoch. My vyhráme,“ dodáva Diess.

Šéf Volkswagen Group tiež povedal, že v najbližších 10 rokoch nevidí alternatívu k elektrifikácii. Tou podľa neho nie sú ani vozidlá na palivové články.

Zdá sa, že koncern Volkswagen sa už nesnaží „umelo“ spochybňovať spoločnosť Tesla. Namiesto toho využíva jej meno na propagáciu svojich cieľov. V nedávnej minulosti si pritom chcel dokonca ukrojiť značný kus z jej koláča. A to v čase, kedy chcel Elon Musk urobiť  z Tesly súkromnú spoločnosť. VW bol vtedy v skupine investorov, ktorí boli ochotní ponúknuť 30 „privatizačných“ miliárd $.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: mix (Tesla/VW)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Čo si myslia o Tesle predstavitelia tradičných autobiliek?
Šéf VW: „Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie“
Tesla dokázala úžasné veci, hovorí Porsche a porovnáva svoj elektromobil s Modelom S

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Chanc Von Khar on

    Řečí jak opice chcanek. Velkohubec Fuc-kWagen… kdyby začali konecne vyrábět auta a né kraxny – soudruzi podvodníci.

Pridajte komentár