VW chce údajne investovať do Tesly. Čo na to nemecká automobilka?

3

Z Nemecka prichádzajú zaujímavé informácie. Podľa nich koncern Volkswagen Group údajne uvažuje o investícii do spoločnosti Tesla. Tým si vraj chce zabezpečiť dôležité technológie pre oblasť elektromobility.

Nemecký Manager magazine, s odvolaním sa na šéfa VW Group Herberta Diessa, tvrdí, že koncern má záujem o spoločnosť Tesla, informuje Teslarati. A to najmä kvôli jej technológiám, ktoré by mohli Nemcom pomôcť s naplnením ambiciózneho plánu v oblasti elektromobility.

Záujem o batérie a softvér

Podľa Manager magazine sa Diess zaujíma najmä o technológiu batérií a softvéru. VW pritom v minulosti priznal, že v oblasti softvéru má čo dobiehať. Taktiež sa usiluje o zabezpečenie batérií pre svoje budúce elektromobily, pričom sa chce realizovať aj v rámci vývoja a výroby vlastných batériových článkov.

„Ak by mohol, okamžite by do toho šiel,“ dodáva Manager magazine na adresu Herberta Diessa. Na to by však musel získať súhlas dominantných rodín Porsche a Piech, ktoré stoja za Volkswagen Group. Významnej investícii by však mohlo predchádzať nadobudnutie podielu v Tesle.

Záujem aj v minulosti

Nie je tomu tak dávno, čo sa Elon Musk pokúsil o privatizáciu Tesly, pričom v súvislosti so zabezpečením potrebného kapitálu sa spomínala aj investícia koncernu Volkswagen. Aktuálne sa nám však nezdá, že by mala mať Tesla a Elon Musk záujem o investíciu zo strany VW.

Najmä nie o takú, ktorá by mohla dať nemeckej automobilke podstatnú rozhodovaciu právomoc ohľadom chodu a smerovania „Muskovej“ firmy. Ecomento však informuje, že ak by mal niekto presvedčiť Elona Muska a vychádzať s ním, bol by to podľa Manager magazine práve šéf VW Herbert Diesse.

Vyjadrenie VW

Nie dlho po zverejnení spomínaných informácií sa na danú tému vyjadril koncern Volkswagen. Nie je pritom žiadnym prekvapením, že ich poprel. Stalo by sa tak pravdepodobne aj v prípade, že by mali reálny základ.

„Špekulácie o kúpe podielu v Tesle, ktoré pochádzajú od Manager magazine, sú neopodstatnené,“ uviedol hovorca VW Group v písomnom vyhlásení pre Reuters.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW ďakuje Tesle a Muskovi. Investuje takmer miliardu do „európskej gigafactory“
Apple chcel údajne kúpiť Teslu. Koľko za ňu ponúkal?
Tesla sa napokon nebude privatizovať. Elon Musk vysvetľuje prečo

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. WedroZhydrantu on

    Do kelu aj celym VW koncernom…po tej zrade na ludi menom Dizelgejt by som im zakazal vyrabat auta na niekolko rokov. Nech sa poucia.

Pridajte komentár