Volkswagen vraj chystá elektrický offroad menom T-Rug

1

Zdá sa, že automobilke VW sa máli a chystá ďalší elektromobil, ktorý nesie neoficiálne meno Volkswagen T-Rug. Má sa jednať o plnohodnotný offroad, ktorý by mohol konkurovať modelom ako Land Rover Defender či Mercedes-Benz triedy G.

Nemecký Autobild priniesol informáciu, že Volkswagen chystá SUV, ktoré bude určené do skutočného terénu. A keďže sa v jeho súvislosti spomína platforma MEB, ktorá je špeciálne určená pre elektrické modely koncernu VW Group, bude sa jednať o elektromobil.

Dlhší ako „G-éčko“ od Mercedesu

Volkswagen T-Rug by mal byť dostupný v dvoch karosárskych variantoch, a to s 3 a 5 dverami. 3-dverová verzia by mala mať dĺžku okolo 4,5 metra, 5-dverová cca 4,85 metra. To by znamenalo, že sa nebude jednať o žiadneho drobca, keďže T-Rug by mal byť dlhší ako Mercedes-Benz triedy G, a to o 125 mm.

Čistenie interiéru vapkou

Vozidlo má byť v interiéri vybavené odolnými materiálmi, ktoré znesú čistenie prostredníctvom vysokotlakových čističov, tzv. vapiek. Aj to svedčí o veľkých terénnych ambíciách elektromobilu. Volkswagen T-Rug by tak mohol priamo konkurovať pripravovanému modelu Land Rover Defender, ktorého plne elektrická verzia by sa mala vyrábať v nitrianskom závode Jaguar Land Rover.

Čaká na schválenie

Ak vedenie automobilky Volkswagen napokon tento model schváli do výroby, na trh by mal prísť v roku 2022. To znamená, že by sme sa ho mohli dočkať podstatne skôr ako spomínaného Defendera. Veď jeho elektrická verzia by mala ísť do výroby až v roku 2025 či 2026.

Ďalšie elektrické offroady

Ak budete potrebovať skutočný elektrický offroad skôr ako v roku 2022, budete tak musieť siahnuť po modeloch od amerických startupov Rivian či Bollinger. Elektrické SUV a pickupy Rivian R1TRivian R1S, Bollinger B1 a  Bollinger B2 by sa mali dostať na trh okolo roku 2020. Rivian pritom potvrdil, že svoje modely bude predávať aj v Európe.

Zdroj: Carscoops, titulná fotografia: Autobild

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW odhalí svoj ďalší elektromobil. Tentokrát veľké luxusné SUV
VW I.D. Crozz: Všetko, čo vieme o bratovrahovi SUV Škoda Vision E
VW predstavil výkonnú mobilnú nabíjaciu stanicu s inovatívnymi riešeniami

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Modely takehoto typu od VW koroduju z vonku uz teraz, čoskoro budu aj z vnútra, životnosť nebude 15 ale 7 rokov, nakolko zaruka je od vw 2 mozu sa len tesit

Pridajte komentár