VW vybuduje v Európe 36 000 nabíjacích bodov pre elektromobily!

0

Koncern Volkswagen Group aktuálne oznámil, že do budovania európskych nabíjacích staníc pre elektromobily investuje 250 mil. €. Vďaka tomu má vzniknúť do 6 rokov až 36 000 nabíjacích bodov.

11 000 z týchto nabíjacích bodov pritom vybuduje značka Volkswagen, ktorá chystá veľkú elektrickú ofenzívu prostredníctvom elektromobilov z rodiny ID. Zriaďovať ich bude v rámci závodov a obchodných zastúpení značky vo všetkých veľkých mestách (3 000 ks), takže sa dočkáme aj na Slovensku.

VW odhaduje, že 70 % operácií súvisiacich s nabíjaním vozidiel bude prebiehať v budúcnosti doma alebo v práci. Takže v rámci novozaloženej (1/2019) koncernovej značky Elli (Electric life) bude poskytovať aj riešenia pre firmy a bežných spotrebiteľov.

Elli má poskytovať napríklad cenovo výhodné nabíjacie wallboxy, vrátane inštalácie, či dodávky elektriny z ekologických zdrojov, aby sa minimalizovala ekologická stopa elektromobilov.

Len v rámci nemeckých závodov VW má vzniknúť 4 000 nabíjacích bodov pre potreby zamestnancov. Mnohé z nich však majú byť prístupné aj pre verejnosť.

Partnerstvá s obchodnými reťazcami

Volkswagen ďalej hovorí, že jeho zákazníci budú mať k dispozícii v rámci služby „We Charge“ celkovo 100 000 nabíjacích bodov. V strednodobom horizonte sa má pritom tento počet navýšiť na 150 000. Do služby budú zahrnuté napríklad aj obchodné reťazce, aby mohli zákazníci svoje vozidlá nabíjať počas nakupovania.

Prvou oslovenou spoločnosťou v tejto súvislosti je Tesco, a to v rámci britkého trhu. Ďalšie majú nasledovať. Do „We Charge“ bude zahrnutá aj sieť ultra-rýchlych nabíjacích staníc konzorcia Ionity, ktorého členom je aj VW.

V rámci tejto siete vznikne 400 staníc s celkovo 2 400 nabíjacími stojanmi. A to pozdĺž hlavných trás a diaľníc. V rámci Slovenska by mali vyrásť na vybraných čerpacích staniciach spoločnosti Shell.

Zdroj (vrátane titulného obrázku): VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW predstavil výkonnú mobilnú nabíjaciu stanicu s inovatívnymi riešeniami
Sub-kompaktný elektromobil od VW by sa mohol vyrábať v Bratislave
Mobilná nabíjacia stanica od Škody sa dostáva do komerčného využitia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár