Značky VW, Audi a Porsche majú v SR svoj špecializovaný e-mobility store

6

Na Slovensku sa otvára špeciálny „Mooncity e-mobility store„, v ktorom nájdeme elektromobily značiek VW, Audi a Porsche, vrátane najčerstvejších noviniek ako Porsche Taycan Cross Turismo, Audi Q4 e-tron či VW ID.4 GTX. Súčasťou projektu sú aj testovacie jazdy či poradenstvo a workshopy z oblasti elektromobility.

Slovenskí importéri značiek koncernu Volkswagen Group pripravili v spolupráci so svojimi partnermi v nákupnom centre Aupark Bratislava projekt s názvom Mooncity e-mobility store. Jeho motto pritom znie: „E-mobilita je tu a teraz!”

Cieľom podujatia je v období 6 mesiacov – od 6.5. do 6.11.2021 aktívne propagovať elektromobilitu na príklade sériovo vyrábaných modelov koncernu Volkswagen, ktoré sú na Slovensku dostupné v rámci predaja, vrátane možností nabíjania v domácnostiach, vo firmách a na verejných nabíjacích staniciach.

Množstvo elektrických modelov

Na projekte sa podieľajú značky Volkswagen, Audi a Porsche, ktoré v expozícii vystavia štyri svoje modely a počas trvania výstavy ich budú postupne obmieňať.

Za Volkswagen to budú ID.3 a ID.4, vrátane najnovšej športovo ladenej verzie ID.4 GTX s pohonom všetkých kolies. Značka Audi vystaví modely e-tron Sportback, e-tron GT a najnovší Q4 e-tron. Záujemcovia si budú môcť po predchádzajúcej registrácii niektoré z uvedených vozidiel aj prakticky vyskúšať. A to v rámci plánovaných testovacích jázd. Do statickej expozície prispeje aj značka Porsche – modelmi Taycan a Taycan Cross Turismo.

Poradenstvo a workshopy

Návštevníci nájdu v Mooncity e-mobility store aj vybrané produkty zo série “Lifestyle“, vrátane vozidiel pre  mestskú elektrickú mikromobilitu, ako aj špecifické príslušenstvo pre elektromobily. Vďaka spolupracujúcim partnerom ZSE Drive a Volkswagen Finančné služby sa záujemcovia dozvedia aj praktické informácie, podrobnosti o inštalácii nabíjacích zariadení a možnostiach financovania elektrických vozidiel.

Osobitným prvkom bude informačný panel s interaktívnymi funkciami prostredníctvom QR-kódov, ktorý vedie záujemcov cez všetky otázky týkajúce sa elektromobility – od výberu vozidla, cez alternatívy nabíjania a prepočty nákladov až po možnosti využívania zelenej elektrickej energie z obnoviteľných zdrojov.

V rámci sprievodných podujatí sa uskutoční napríklad oficiálne uvedenie modelu Volkswagen ID.4 na slovenský trh, ako aj rozličné workshopy súvisiace s témou elektromobility. Pre najmenších návštevníkov bude pripravený detský kútik.

Expozícia Mooncity e-mobility store bude umiestnená v rámci predajného priestoru s rozlohou 410 m2, a to na prízemí v centrálnej zóne nákupného centra Aupark Bratislava. Výstava bude otvorená denne od 10. do 21. hodiny, 7 dní v týždni.

Zdroj: tlačová správa (VW)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi Q4 e-tron dostalo slovenský cenník aj cenový a nabíjací bonus
VW spustil v SR riadny predaj elektro-SUV ID.4. Dostupných je 9 predkonfigurovaných verzií
Do slovenskej elektromobility pôjde z Plánu obnovy 51 mil. €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

6 komentárov

    • Heslo je: Som spokojný s tým najlepším. Ale aj Audi, Porsche a VW sú veľmi kvalitné autá – a pre každú peňaženku je tam niečo. Vidno tam veľkú snahu, hádam sa to rozbehne.

  1. Kde inde, ak nie v Bratislave, začať lákať „slovenskú Smotánku“ na nové BEV. Nie zlý nápad! Za pár mesiacov uvidíme úspešnosť. Tesla príde s Y-lonkou najskôr koncom roka, ale nie na Slovensku ….

Pridajte komentár