Tesla má byť ústredným bodom nového plánu koncernu Volkswagen

10

Nemecký portál Manager Magazine píše, že tento rok mal byť zo strany automobiliek Volkswagen, Daimler a BMW rokom plánovaného dobiehania spoločnosti Tesla. Má však byť skôr katastrofou. Šéf VW aj preto zorganizoval workshop „Mission T“, ktorého stredobodom je práve firma, ktorú vedie Elon Musk.

Manager Magazine uvádza, že nemecké elektromobily nie sú voči Tesle konkurencieschopné. A to nie sú prvé hlasy z Nemecka, ktoré tvrdia niečo podobné. Pozitívnou správou však je, že minimálne koncern Volkswagen sa len neprizerá a chce bojovať.

Nemecký magazín, ktorého informácie ohľadom spoločnosti VW sa ukazujú ako presné, aktuálne informuje, že šéf najväčšej automobilky sveta, Herbert Diess, riešil so svojím top manažmentom konkurencieschopnosť VW voči Tesle, a to prostredníctvom workshopu „Mission T“.

Vlaková loď so samostatným vývojovým oddelením

Podľa Manager Magazine Volkswagen chystá novú ofenzívu proti spoločnosti Tesla, pričom sa začína opäť spomínať výraz „Tesla Fighter“. Má ísť o novú vlajkovú loď nemeckého koncernu, ktorá bude samozrejme plne elektrická.

Jej vývoj má mať na starosti samostatná organizačná jednotka v rámci projektu „Mission T“. Ten má viesť pomerne čerstvý šéf Audi, Markus Duesmann, ktorý prišiel z BMW. Neprekvapí preto, že vozidlo má niesť odznak Audi. VW si chce dať na vozidle zjavne záležať, keďže na trh má prísť až v roku 2025.

Technické detaily zatiaľ nepoznáme. Nemecký magazín v tomto smere spomína len to, že okrem elektrického pohonu sa bude klásť dôraz na novú architektúru elektroniky.

Ako vieme, Audi a Porsche spoločne vyvíjajú platformu PPE, na ktorej vyrastú koncernové elektrické top modely. Nebolo však zatiaľ potvrdené, či na nej vznikne aj spomínaná vlajková loď. Budeme dúfať, že tento elektrický top model odštartuje ďalšiu éru koncernu VW, ktorá prinesie aj lepšie a cenovo dostupnejšie masové elektromobily.

Veríme však, že masových elektromobilov sa dočkáme už v rámci chystanej generácie elektrických modelov, ktoré vyrastú na špecializovanej platforme MEB a jej derivátoch. Volkswagenu pritom držíme palce, veď ako povedal Elon Musk, Tesla sama nedokáže vybudovať dostatočne rýchlo potrebné množstvo elektromobilov, aby odvrátila „uhlíkovú krízu“.

Zdroj: Ecomento

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf VW vzdal Tesle poklonu pre jej softvér, neurónovú sieť a aktualizácie
Lucid Air je lepší ako Tesla Model S, tvrdí „šéfkonštruktér“ oboch vozidiel
Porsche sa nepovažuje za priameho rivala Tesly, hovorí „R&D“ šéf nemeckej značky

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

10 komentárov

 1. Podľa Manager Magazine Volkswagen chystá novú ofenzívu proti spoločnosti Tesla,
  tomu nerozumím!!!
  Proč všichni chtějí s Teslou boj a né spolupráci,vždiť jím jde o společnou věc!

 2. Tomu boju sa hovorí aj konkurencia – tá posúva vývoj dopredu. Keď sa im podarí urobiť lepšie auto ako bude mať Tesla v r. 2025, bude to zase výzva pre Teslu a ostatné elektromobilky. Mohli by aj kúpiť od Tesly licenciu a vyrábať super autá už dnes, boli by na trhu milióny kvalitných emobilov, škoda, že sa to nedeje. Vie niekto, prečo? Cena, hrdosť, zakázala dozorná rada alebo čo je v tom?

  • Je to tá „hrdosť“. Veď predsa „MY“ sme tí najlepší (VW) a nebudeme sa skláňať pred niekým, kto vyrába iba nepatrný zlomok z počtu áut, ktoré vyrobíme MY.
   Veď MY ich predsa hravo dobehneme… No nie? Veď predsa MY máme… Atď.

 3. Teslu už nikto nedobehne, aj keby jej utekali oproti. Kde bude Tesla o 5 rokov je pre ostatnych sci-fi. Najprv sa vysmievali, teraz plačú.

 4. Takže jestli to dobře chápu, se snaží VW natlačit do segmentů, které jsou Teslou víceméně saturovány modely S a X, do tří let pravděpodobně i další segment modely 3 a Y. Tam Tesla vyrábí nejlepší vozy na skvělé ceny a má navíc prostor s cenami pracovat, což se o koncernu, ohýbajícího zatím jen plechy, nedá říct. Ti, prý, se ztrátou vyrábí i autíčko CitigoE.

  No, tak hodně štěstí…

Pridajte komentár