Základný Volkswagen ID.3 za 24 000 € príde až po drahšej „550 km“ verzii

2

VW zvolí v prípade svojho chystaného elektrického hatchbacku Volkswagen ID.3 podobnú predajnú stratégiu ako Tesla pri Modeli 3. Tzn., že najskôr ponúkne najdrahšiu verziu s vyšším dojazdom. Základná bude pritom dostupná podstatne neskôr.

Tesla včera po dlhej dobe spustila predaj základnej, a teda cenovo najdostupnejšej verzie Modelu 3. Spočiatku pritom ponúkala len najziskovejšie, najdrahšie varianty. Žiaľ, o rovnakej stratégii aktuálne hovorí aj Christian Senger, vedúci oddelenia e-Mobility automobilky Volkswagen.

Tá sa týka kompaktného elektrického hatchbacku Volkswagen ID.3, ktorý sa má stať podľa výrobcu rovnakou ikonou ako modely Golf a Beetle. Senger v rozhovore pre magazín Edison povedal, že do predaja pôjde najskôr verzia s najväčšou batériou a najvyššou výbavou.

Tá bude samozrejme aj najdrahšou a najziskovejšou, pričom bude predstavená na septembrovom autosalóne vo Frankfurte. Ponúknuť má dojazd až okolo 550 km (WLTP), výkon 150 kW a podporu DC nabíjania výkonom 125 kW. Jej cena sa odhaduje na cca 30 000 €, čo by bola vzhľadom na dojazd výborná ponuka.

O 1,5 až 2 roky neskôr

Základná verzia s dojazdom okolo 330 km (WLTP) a rovnakým výkonom, ako aj poporou nabíjania ako top verzia, by mala byť dostupná až po 1,5 – 2 rokoch od spustenia predaja. Pritom podľa zdrojov magazínu Edison sa majú prvé elektromobily Volkswagen ID.3 objaviť na trh v marci budúceho roka.

Kompaktný elektrický hatchback by však mal byť dostupný rovnako ako koncernová dvojička SEAT el-Born aj so 62 kWh batériou, ktorá zabezpečí dojazd 450 km (WLTP). Mohlo by tak ísť ako akúsi „medziverziu“ na ceste k tej základnej. Podobne ako v prípade Tesly Model 3 Mid Range.

Ďalšie elektrické modely

Sanger tiež avizoval harmonogram príchodu ďalších elektromobilov z rodiny ID na trh. Kompaktné elektrické SUV Volkswagen ID Crozz sa má objaviť v predaji v septembri 2020 a jeho CUV verzia v polovici roka 2021. Príchod elektrického vanu ID Buzz je naplánovaný na rok 2022.

Neskôr sa však dočkáme aj elektromobilu, ktorý bude patriť do nižšieho segmentu ako model ID.3. A to v roku 2023 alebo 2024. Stáť má pritom menej ako 20 000 €. Predtým by však mal prísť na trh ešte prémiový elektrický sedan na báze konceptu Volkswagen ID Vizzion.

Zdroj titulného ilustračného rendra: carscoops.com 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW čelí vyhrážkam o zastavení dodávok batérií pre jeho elektromobily
Tesla má výhodu nad tradičnými automobilkami, hovorí šéf Volkswagenu
VW potvrdil “lacný” elektromobil a zdieľanie elektrickej platformy MEB

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár