VW zverejnil novinky o modeli ID.3, vrátane prvej cenovky

3

Predstavenie sériovej verzie elektrického hatchbacku Volkswagen ID.3 je už za dverami. Ešte predtým však nemecká automobilka zaslala nórskym držiteľom rezervácií nové informácie. Tie sa týkajú aj špecifikácií vozidla, vrátane ceny.

VW považuje chystaný elektromobil Volkswagen ID.3 za rovnako revolučný ako modely Beetle a Golf. Jeho sériovú verziu predstaví už onedlho na septembrovom autosalóne vo Frankfurte, pričom v rovnaký deň spustí objednávky (aj v SR) na limitovanú edíciu „1ST“ (30 000 ks). Uprednostnení by pritom mali byť držitelia rezervácií.

Nové špecifikácie a výbava

Portál Teslarati informuje, že držitelia rezervácií z Nórska už obdržali od VW e-mail, v ktorom sa spomínajú aj doteraz nezverejnené špecifikácie. A to, že tento stredný variant s 58 kWh batériou a dojazdom 420 km (WLTP) bude podporovať rýchlonabíjanie výkonom 100 kW, pričom z 0 na 100 km/h zrýchli za 7,5 s.

Vo výbave edície 1ST pritom nájdeme okrem iného aj vyhrievaný volant a čelné sklo, LED svetlomety, 18″ disky či asistenta pre udržiavanie vozidla v jazdnom pruhu. Pri príležitosti spustenia rezervácií Volkswagen hovoril aj o  hlasovom ovládaní, dvojfarebnom interiéri a exteriéri, maximálne veľkej panoramatickej streche či head-up displeja s funkciou rozšírenej reality.

Teslarati tiež informuje, že Volkswagen ID.3 poskytne podstatne viac vnútorného priestoru ako model Golf, a to aj vďaka rázvoru kolies dlhšiemu o 13,5 cm a o 8 cm väčšej dĺžke.

Súčasťou e-mailu smerovaného nórskym držiteľom rezervácií bola aj informácia o štartovacej cene „1ST“ edície. Tá má začínať na sume 330 000 NOK, čo je v prepočte cca 33 000 €. Treba však mať na pamäti, že ceny elektromobilov na nórskom trhu sú do značnej miery špecifické, keďže automobilky pri cenotvorbe zvyknú zohľadňovať tamojšie nulové daňové zaťaženie elektrických vozidiel. Každopádne VW sľúbil, že cena prvej edície neprekročí sumu 40 000 € s DPH.

„Boj proti Tesle“

Šéf nórskeho zastúpenia VW, Harald Edvardsen-Eibak, sa aktuálne prezentoval veľmi ambicióznym vyjadrením.  Volkswagen ID.3 má byť totiž podľa jeho slov „plne pripravený“ na to, aby prevzal v Nórsku rolu najpredávanejšieho elektromobilu. A to po Tesle Model 3.

„V roku 2019 sme sa nevzdali boja proti Tesle, ktorá je v Nórsku najpredávanejšou značkou elektromobilov,“ dodal Eibak.

Zdroj titulnej fotografie: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW chce údajne investovať do Tesly. Čo na to nemecká automobilka?
Elektrické SUV Volkswagen ID. Crozz sa už testuje. Čo o ňom vieme?
Nóri kupujú elektromobily najmä z ekonomických dôvodov, uvádza EV Norway

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

    • VW…ktory horko-tazko vam dava zaruku 2 roky ?!…chce sutazit s TOP znackou sveta TESLOU ?…o ktorej aj vrcholovi manageri VW vravia ze TESLA je vo vyvoji 15 rokov pred nemeckymi automobilkami ?…vo VW koncerne asi vedenie ,,huli a fajci,, travu…a z toho tie halucinacie a blaznive sluby…

Pridajte komentár