Elektrický Volkswagen I.D. Vizzion sa stane vlajkovou loďou značky

0

Automobilka Volkswagen bude mať opäť svoju vlakovú loď, ktorá bude vychádzať z elektrického konceptu I.D. Vizzion. Stane sa tak nástupcom modelu Phaeton, pričom chce konkurovať Mercedesu triedy S a Tesle Model S.

Volkswagen aktuálne nemá pre nemecké automobilky typickú vlajkovú loď v podobe luxusného sedanu. V minulosti ním bol model Phaeton, ktorý sa vyrábal v rokoch 2002 až 2015, pričom zažil 2 facelifty. To sa však zmení.

Šéf pre predaj a marketing VW Jürgen Stackmann potvrdil, že elektrický koncept Volkswagen I.D. Vizzion, ktorý bol predstavený na marcovom autosalóne v Ženeve sa stane základom pre novú vlajkovú loď. A keďže sa bude jednať o technologicky najvyspelejšie vozidlo značky, bude mať elektrický pohon.

Volkswagen I.D. Vizzion bol pritom predstavený ako vízia elektrického sedanu s najvyšším stupňom autonómneho riadenia, ktoré by malo byť dostupné v roku 2025. Aktuálne však VW hovorí, že z neho bude vychádzať vlajková loď značky, ktorá by sa mala objaviť na trhu okolo roku 2022.

Volkswagen I.D. Vizzion – špecifikácie

Nemecká automobilka potvrdila, že jej elektromobily budú disponovať minimálnym dojazdom 400 km, pričom väčšie modely by mali ponúknuť okolo 600 km. Koncept disponoval batériou s kapacitou 111 kWh, čo je rovnaká kapacita ako v prípade koncepčného vanu I.D. Buzz, ktorý príde na trh taktiež v roku 2022. A vďaka nej má dosiahnuť koncepčný sedan dojazd 665 km (zrejme podľa NEDC).

Vlajková loď Volkswagen I.D. Vizzion by však mala zrejme ponúknuť zaujímavejšie špecifikácie týkajúce sa výkonu a dynamiky ako koncept. Veď výkon 225 kW je rovnaký ako v prípade SUV modelu I.D. Crozz, ktorý by sa mal dostať na trh už budúci rok.

Čo sa týka jazdnej dynamiky, koncept má zrýchliť z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy a dosiahnuť maximálnu rýchlosť 180 km/h. K dobrým jazdným vlastnostiam by malo napomáhať dokonalé rozloženie hmotnosti v pomere 50:50.

Viac luxusu vďaka koncepcii elektromobilu

Jurgen Stackmann doplnil, že luxus dostane vďaka elektromobilom novú definíciu. Veď koncepcia elektrických vozidiel umožňuje ponúknuť pasažierom oveľa viac priestoru. A práve priestor je mnohými ľuďmi vnímaný ako luxus. No a vďaka rozmerom konceptu 5 163 x 1 947 x 1 500 x 3 100 mm (d/š/v/r) by ho mohol ponúkať Volkswagen I.D. Vizzion skutočne veľa.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volkswagen chystá 4 elektromobily. Akých modelov sa dočkáme?
VW I.D.: Všetko, čo vieme o pripravovanom konkurentovi Tesly Model 3
VW I.D. Crozz: Všetko, čo vieme o bratovrahovi elektromobilu Škoda Vision E

Zdroj: Autoexpress, titulná fotografia: VW

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár