VW predstavil 4. elektromobil z rodiny I.D. Model Vizzion je konceptom sedanu vyššej triedy

0

Na autosalóne v Ženeve zažil svetovú premiéru koncept sedanu vyššej triedy Volkswagen I.D. Vizzion. Je stelesnením predstáv značky o budúcom modernom sedane, ktorý je elektrický, plne autonómny, ovládateľný hlasom a gestami, pričom má vďaka umelej inteligencii schopnosť učenia.

Volkswagen I.D. Vizzion je už 4. predstaveným konceptom z novej generácie elektromobilov rodiny I.D. Rodokmeň sa po kompaktnom hatchbacku I.D., SUV-éčku I.D. Crozz a vane I.D. Buzz rozrástol o sedan vyššej triedy. Ten je stelesnením predstáv VW o typickom automobile pre rok 2030. Plne autonómneho riadenia najvyššej 5. úrovne sa však máme dočkať už v roku 2025.

volkswagen i.d. vizzion

Ovládanie prostredníctvom Microsoft Hololens

Predstavený koncept nemá žiadne typické ovládacie prvky. O jazdu sa postará „virtuálny šofér“ a o interakciu medzi posádkou a palubným systémom rozšírená realita. A to prostredníctvom okuliarov HoloLens od Microsoftu. Samozrejmosťou je ovládanie hlasom a gestami. Behom jazdy tak bude možné vo vozidle odpočívať, pracovať či komunikovať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Porsche predstavilo krásny koncept elektrického crossoveru. Stane sa snom aktívnych ľudí?
Nový elektromobil od Rimac je najrýchlejším autom sveta. Pokorí aj Teslu Roadster
Prvý elektromobil od Jaguaru, I-Pace, oficiálne predstavený. Má Tesla Model X problém?

Volkswagen I.D. Vizzion – špecifikácie

Koncept Volkswagen I.D. Vizzion je vybavený dvojicou elektromotorov, pričom tie sú integrované na obe nápravy (75 kW vpredu, 125 kW vzadu). Celkový výkon pohonnej jednotky je tak 225 kW. O nadštandardný dojazd 665 km (neznámeho cyklu) sa postará Li-Ion batéria s kapacitou 111 kWh.

Koncept zrýchli z 0 na 100 km/h za 6,3 sekundy a dosiahne maximálnu rýchlosť 180 km/h (el. obmedzenie).  Svojimi rozmermi 5 163 x 1 947 x 1 500 x 3 100 mm pripomína model VW Phaeton s predĺženým rázvorom náprav. Volkswagen I.D. Vizzion má dokonalé rozloženie hmotnosti v pomere 50:50.

Na sériovú podobu Volkswagenu I.D. Vizzion si zrejme počkáme ešte veľmi dlhú dobu. Avšak VW plánuje elektromobilovú ofenzívu v podobe modelov I.D. už v roku 2020, kedy príde na trh kompaktný hatchback a aj SUV. Vanu sa dočkáme v roku 2022.

Zdroje: tlačová správa, Drive

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár