VW predstaví v Ženeve budúceho konkurenta Tesly Model S so 111 kWh batériou

0

O plne elektrickom sedane z dielne Volkswagenu, ktorý má byť konkurentom Modelu S sa hovorí už dlhšiu dobu. Koncepčné vozidlo sa nám napokon predstaví na marcovom autosalóne v Ženeve pod názvom Volkswagen I.D. Vizzion. Koncept je vybavený batériou s vysoko nadštandardnou kapacitou 111 kWh. Teoretickým dojazdom prekonáva aj rekordéra v tejto oblasti – Teslu Model S 100D. Kedy však príde na trh?

Volkswagen nám doteraz predstavil 3 koncepty elektromobilov z rodiny I.D. Prvým bol kompaktný hatchback I.D., druhým SUV I.D. Crozz a doteraz posledným van I.D. Buzz. Elektrický hatchback sa dostane do výroby budúci rok, pričom na trh príde spoločne s SUV I.D. Crozz o rok neskôr. Van je naplánovaný na rok 2022. Kde sa však zaradí elektrický sedan?

Volkswagen I.D. Vizzion – špecifikácie

Elektrický sedan s maximálnou rýchlosťou 180 km/h bude mať dĺžku 5 110 mm. Pohonnú jednotku konceptu tvoria 2 elektromotory so systémovým výkonom 225 kW a batéria s kapacitou 111 kWh. Tá má zabezpečiť dojazd až 665 km, čím by teoreticky prekonala aj aktuálneho „rekordéra“ Teslu Model S 100D (632 km). V tomto kontexte je však dôležité, kedy príde elektrický sedan od Volkswagenu na trh.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hippiesácky VW zažíva reinkarnáciu do podoby inovatívneho elektromobilu
Nová “žilinská” Kia Cee´d dostane minimálne jednu elektrifikovanú verziu

Nemecký výrobca totiž uvádza, že tento koncept je stelesnením predstáv budúceho plne autonómneho sedanu značky VW. V jeho interiéri preto nenájdeme základné ovládacie prvky ako volant a pedále. O všetko sa postará palubný autopilot a hlasový asistent. Elektromobil tak bude vhodný aj pre ľudí, ktorí nemôžu riadiť bežné automobily. A to napríklad kvôli zdravotným hendikepom alebo vysokému veku.

Je tak jasné, že autonómny sedan sa tak skoro nedostane do sériovej výroby. Na druhej strane, nikde nie je napísané, že prvý sériový elektrický sedan nemôže dostať štandardné ovládacie prvky. Volkswagen by sa však mal poponáhľať, ak chce byť takým lídrom v oblasti elektromobility, ako sa v poslednom období prezentuje. Držíme mu každopádne palce a tešíme sa na odhalenie konceptu I.D. Vizzion.

Zdroj: tlačová správa

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár