VW odhalil nový elektromobil. Poteší fanúšikov „kombíkov“

3

Automobilka VW predstavila koncepčný elektromobil Volkswagen ID. Space Vizzion, z ktorého vzíde výkonný sériový „kombík“ strednej triedy s vynikajúcim dojazdom.

VW svojím novým konceptom z rodiny ID pravdepodobne poteší fanúšikov elektromobility a vozidiel typu „kombi„. A to napriek tomu, že výrobca považuje ID. Space Vizzion za aerodynamické Gran Turismo s priestrannosťou SUV-éčka, ktoré definuje úplne nový segment.

Špecifikácie

Novinka bola postavená na modulárnej platforme pre elektromobily – MEB. Sérové vozidlo by malo byť dostupné s pohonom zadnej aj oboch náprav. Koncepčná „zadokolka“ poskytuje výkon 202 kW a krútiaci moment 550 Nm. „Štvorkolka“ ponúkne systémový výkon 250 kW, pričom z 0 na 100 km/h zrýchli za 5,4 s. El. obmedzená maximálna rýchlosť sa zastaví na hodnote okolo 180 km/h.

Koncepčný Volkswagen ID. Space Vizzion je vybavený batériou s kapacitou 82 kWh (využiteľných 77 kWh), ktorá má zabezpečiť elektromobilu aj vďaka výbornej aerodynamike (Cd = 0,24) dojazd až 590 km (WLTP). Tá sa má na nabíjacej stanici s výkonom aspoň 150 kW nabiť na 80 % za 30 min.

Nemecká automobilka uvádza, že ide o vozidlo strednej triedy, ktoré však vo vnútri ponúkne priestor prémiového sedanu s dlhým rázvorom. Avšak ani koncepčný model určite nemá krátky rázvor. Veď ten dosahuje hodnotu 2 964 mm, pričom vozidlo má na dĺžku 4 958 mm. Batožinový priestor ponúka objem 586 l, veríme však, že sériové vozidlo ponúkne ešte viac.

Interiér

Pri pohľade do kabíny sa zdá, že sa VW inšpiroval modelom Tesla Model 3. A to najmä kvôli 15,6″ centrálnemu displeju, ktorý trčí do priestoru či riešeniu ventilačného systému. V prípade nemeckého elektromobilu však pred vodičom „navyše“ nájdeme menší ukazovateľ základných údajov, ktorý dopĺňa head-up displejom s rozšírenou realitou.

Sériovej verzie modelu Volkswagen ID. Space Vizzion sa dočkáme v roku 2021, pričom tá bude prispôsobená európskemu, čínskemu a severoamerickému trhu.

Zdroj: VW

SÚVISIACE ČLÁNKY:
VW ID.3 je v rámci výroby o 40 % lacnejší ako e-Golf, vysvetľuje šéf koncernu
Koncern VW plánuje uviesť na trh 75 elektrických a 60 hybridných modelov
Novinky o chystaných „lacných“ elektromobiloch značky VW

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Pekné to auto. Len 2021 je ešte ďaleko.. A tak bude podstatné, za akú cenu. Lebo zatiaľ to ničím neohuruje. A popravde, či je to alebo neni v tom alebo onom segmente bežné nikoho nezaujíma.. Pre mňa je smerodatné pohodlie, ticho, interiér, priestor, kufor a cena… A nie do akého segmentu to zaraďuje výrobca. My už si to zaradíme, kam budeme chcieť.

Pridajte komentár