„Lacný“ elektrický hatchback od VW sa bude dať predobjednať už o pár mesiacov

1

K dispozícii máme časový plán ohľadom očakávaného elektromobilu Volkswagen ID. Ten zahŕňa termíny spustenia predobjednávok, výroby a predaja.

Kompaktný elektrický hatchback Volkswagen ID bude prvým modelom z pripravovanej rodiny „ID“. Zároveň bude aj prvým koncernovým elektromobilom od VW Group, ktorý bude postavený na špeciálnej e-platforme MEB.

V poslednej dobe sa vynárali informácie, ktoré raz hovorili o spustení predaja Volkswagenu ID v roku 2019 a ďalší raz zas o rok neskôr. Hovorca nemeckej automobilky zdá sa konečne uviedol tieto veci na pravú mieru, ako píše portál Electrive.

Rezervácie už pomerne čoskoro

Spustenie predobjednávok je naplánované na 1. polovicu roka 2019. Ešte pred samotným spustením výroby a uvedenia modelu na trh, tak Volkswagen získa prehľad o záujme zákazníkov o svoj elektromobil, ktorý v minulosti označil za „Tesla killera“.

Aby sa stal Volkswagen ID „Tesla killerom“ na úrovni predobjednávok/rezervácií musel by prekonať počet rezervácií Modelu 3, ktorý sa odhaduje na cca 400 000. Takéto číslo sa síce nepredpokladá, elektromobil od VW by ale mohol mať v istých smeroch v porovnaní s Modelom 3 výhodu.

Výroba koncom roka 2019

Do výroby v nemeckom závode Zwickau sa dostane v novembri, pričom spustenie dodávok je naplánované na rok 2020. Tzn., že od jeho zarezervovania po prvé dodávky uplynie cca rok. V prípade Tesly Model 3 sa tak stane po takmer troch rokoch, čo platí pre európskych zákazníkov.

VW ID vs. Tesla Model 3

V konečnom dôsledku príde Volkswagen ID na európsky trh o rok neskôr ako Model 3, avšak… VW sľubuje v prípade svojho elektromobilu podstatne nižšiu cenu. A to menej ako 25 000 € s DPH v prípade základnej verzie. Tesla Model 3 „Standard Battery“ má stáť 35 000 $ bez DPH, pričom v Európe sa očakáva o niečo vyššia cena.

Táto najlacnejšia verzia však bude dostupná v USA zrejme až v polovici roka 2019, pričom na starý kontinent dorazí ešte neskôr. V prípade najlacnejšej verzie Modelu 3 sa tak zrejme „zmaže“ výhoda v podobe podstatne skoršej dostupnosti. Oba modely tak môžu prísť na „náš“ trh v podobnom období.

Malo by sa však jednať o dosť odlišné elektromobily. Miera ich odlišnosti však bude záležať od vlastností Volkswagenu ID, ktorého oficiálne špecifikácie zatiaľ nepoznáme. Avšak možnú predstavu sme o ňom získali z množstva oficiálnych aj neoficiálnych správ, ktoré sme spracovali. Nájdete ich v sekciách Volkswagen ID a „I.D.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický hatchback VW ID bude vybavený 50 aj 80 kWh batériou. Čo jeho dojazd?
VW odhalí svoj ďalší elektromobil. Tentokrát veľké luxusné SUV
Volkswagen ukončí vývoj naftových a benzínových motorov

Zdroj titulnej fotografie: VW

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár