VW odhalí svoj ďalší elektromobil. Tentokrát veľké luxusné SUV

0

Rodina pripravovaných elektromobilov VW ID sa rozrastie o 5. člena, Volkswagen ID Lounge. Bude sa jednať o veľké luxusné SUV, ktorého koncept nám výrobca predstaví v apríli. Stane sa jeho 3. elektrickým modelom tohto typu, nakoľko kompaktné SUV ID Crozz príde na trh v dvoch karosárskych variantoch. Čo môžeme od neho očakávať?

Volkswagen sa ešte nedávno pasoval do role „Tesla killera“, avšak dodnes nepredstavil ani len koncepčný elektromobil, ktorý by mohol aspoň z hľadiska segmentu priamo konkurovať jednému z modelov kalifornskej značky. Všetko však nasvedčuje tomu, že sa tak konečne stane.

A to na aprílovom autosalóne v Šanghaji, kde nám ukáže koncept s názvom Volkswagen ID Lounge. Ten by mohol priamo konkurovať Tesle Model X. Veľké luxusné SUV od VW má mať podobné rozmery ako model Touareg. Vyrásť by mal pritom na najväčšej verzii modulárnej e-platformy MEB, z ktorej vzíde aj elektrický „Hippie“ mikrobus Volkswagen ID Buzz.

Pohonná jednotka podobná modelu ID Buzz

Volkswagen ID Lounge by mal disponovať aj podobným pohonným ústrojenstvom ako spomínaný mikrobus. Tzn., že by mohol mať dva 150 kW elektromotory (predná a zadná náprava – 4×4) so systémovým výkonom 275 kW (369 k). O ich dopovanie by sa mala postarať 111 kWh batéria, ktorá má v prípade modelu Volkswagen ID Buzz zabezpečiť dojazd 600 km.

Veľké elektrické SUV má ponúknuť 7 miest na sedenie, čo nie je vzhľadom na možný rázvor až 3 300 mm ničím prekvapujúcim. Na sériový model si však budeme musieť ešte počkať, nakoľko by mal prísť na trh v roku 2021.

Volkswagen ID Crozz ako SUV aj SUC

O niečo skôr by sme sa mali dočkať kompaktného SUV Volkswagen ID Crozz. Novinkou v jeho prípade je informácia, že príde na trh v dvoch karosárskych variantoch. A to ako praktickejšie SUV a športovejšie SUC alebo ak chcete, SUV-coupe so zvažujúcou sa strechou. Teda rovnako ako koncernová Škoda Vision E.

Najskôr by sme mali dočkať praktickejšieho variantu. Autocar spomína spustenie jeho predaja v roku 2021. SUC by malo prísť na trh o rok neskôr. Pre istotu dodávame, že Volkswagen dávnejšie avizoval model ID Crozz na rok 2020. Veríme, že sa ho teda dočkáme skôr.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Volkswagen ukončí vývoj naftových a benzínových motorov
Z elektrického crossoveru od VW za 18 000 € sa zrejme vykľuje iný elektromobil
Šéf VW: “Naše elektromobily budú dobré ako Tesly a o polovicu lacnejšie”

Zdroj: Autocar, titulná ilustračná fotografia (VW T-Prime concept): VW 

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár